Skip to Content

«318 голосів «за» законопроєкт Президента про основи національного спротиву: знакова консолідація парламенту», – Андрій Таран

«318 голосів «за» законопроєкт Президента про основи національного спротиву: знакова консолідація парламенту», – Андрій Таран

Be First!
by 29 Червня, 2021 Події

Сьогодні, 29 червня, Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт № 5557 «Про основи національного спротиву». За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, котрий представляв законопроєкт у парламенті, таким чином на законодавчому рівні закладаються засади організації територіальної оборони та руху опору і створюється надійне підґрунтя для протидії агресії ворога. На думку Міністра, «конституційні» 318 голосів у першому читанні за невідкладний законопроект, поданий Президентом, є знаковою консолідацією парламенту.

– Розраховуємо на розгляд законопроєкту No 5557 в другому читанні у найстисліші терміни, до середини липня. Оскільки він є спільним напрацюванням багатьох зацікавлених сторін, сподіваюсь на швидке і консенсусне рішення питань, які потребують доопрацювання. Ще раз наголошу, що під загальним керівництвом Президента України над законопроектом працювали представники усіх силових структур, різних ветеранських організацій та експерти, – заявив Андрій Таран.

Очільник оборонного відомства відзначив важливість майбутнього Закону України «Про основи національного спротиву» для нарощування спроможностей сил безпеки та оборони для відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності України.  

Довідково.

Національний спротив – це залучення усього населення до протидії агресору, а також підготовка до такої протидії. Він передбачає впровадження системи загальновійськового навчання населення, розвиток територіальної оборони та руху опору.

Територіальна оборона вестиметься по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору – на тимчасово окупованій території. Це суттєво посилить обороноздатність, адже потенційний агресор буде знати, що в кожній області, в кожному районі є організовані підрозділи, які в будь-яку мить готові дати йому відсіч навіть на окупованих територіях. 


About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*