Skip to Content

Акселератори для технологічних стартапів: де можна залучити мільйонні інвестиції

Акселератори для технологічних стартапів: де можна залучити мільйонні інвестиції

Be First!
by 28 Листопада, 2023 Економіка

Першочергові задачі, які має закрити засновник early-stage та pre-seed стартапу у сфері tech – розробка бізнес-моделі та її інтеграція у компанію, створення моделі розвитку та тестової версії продукту, стратегії продажів та продуктової, залучення нових талантів для втілення ідеї у реальність.

Якщо ви вже зараз побудували це підґрунтя для свого проєкту і готові ділитися ідеєю з інвесторами, покращувати власні лідерські якості та отримувати вражаюче менторство від лідерів індустрії – подумайте, яка акселераційна програма підійде для вашого стартапу.

Tech-стартапи можуть подаватися на програми глобальних акселераторів типу Y Combinator і Techstars, або свіжих та ексклюзивних – наприклад, HF0. ЕП підготувала огляд 7 найтоповіших акселераторів 2024 року.

Techstars

Techstars – один з найбільших акселераторів у світі, із загальною оцінкою інвестиційного портфоліо у 105 млрд дол. З 2006 року акселератор запустив та проінвестував у понад 3,7 тис стартапів і променторив більше ніж 7 тисяч засновників в технологічних індустріях (проєкти у сферах CleanTech, Web3, FinTech, HelathTech та інших).

Це дійсно глобальний акселератор. Його програми, які фінансує американський інвестиційний банк JPMorgan Chase, відкриті у різних куточках світу: Кремнієва долина, Лондон, Сідней, Маямі, Париж, Нью-Йорк та інші.

Якщо ви є засновником tech-стартапу на стадії pre-seed чи early-stage (початкові етапи), маєте бачення бізнес-моделі свого проєкту, MVP-версію сайту чи продукту, і вважаєте, що настав час масштабуватися – подавайте заявку до Techstars.

Вісім найдорожчих tech-стартапів світу 2023 року

Долучення до екосистеми Techstars надасть можливість отримати доступ до менторських програм з експертами компаній Microsoft, Thrive Global, Built In, McKinsey&Co. В разі успішного проходження акселераційної програми тривалістю 3 місяці, стартап зможе залучити до 120 тис дол.

Окрім цього, приєднавшись до програми Techstars, фаундери отримують бенефіти для учасників ком’юніті акселератора, загальною вартістю більше 1 млн дол. Сюди входять безкоштовні кредити на користування сервісами від 300 компаній, таких як HubSpot, Google for Startups, Stripe, Brex, AWS тощо.

Y Combinator

Ще один глобальний акселератор – Y Combinator – став майданчиком для старту таких майбутніх tech-лідерів, як Webflow, Coinbase, Stripe та Zapier.

Насичена програма акселератора збільшить шанси власників технологічних стартапів, що перебувають на початковій стадії, успішно вийти на ринок. Y Combinator зазначає, що 54% стартапи, оцінка яких перевищує мільярд доларів, подавалися на програму не генеруючи жодних доходів. А 42% компаній, які досягли успіху, залишали заявку, маючи саму лише ідею.

Однак умови подання заявки все ж є. Наприклад, вона буде розглянута лише у тому випадку, якщо її подала особа, яка володіє принаймні 10% власного капіталу у стартапі.

Компанії, які були прийняті до Y Combinator, проходять інтенсивну тримісячну програму. Стартапи розподіляються на 4 групи, в кожній з яких по 6-10 проєктів. Мета поділу – створити найбільш комфортну та індивідуальну атмосферу для засновників і їх навчання. На чолі кожної групи стоїть ментор акселератора.

Раз на тиждень фаундери слухають виступи відомих стартаперів під час так званих “розмов у вівторок”, та надихаються мотивацією. Серед спікерів – засновники Airbnb, Stripe, Doordash та Ginkgo Bioworks.

Після створення MVP-версії (тестова) продукту, ментори готують фаундерів до публічних запусків на платформах ProductHunt чи Hacker News, розповідають про особливості роботи з медіа.

Під час Demo Day в Y Combinator, відібрані для інвестування стартапи презентують свої продукти інвесторам та пресі.

Як ефективно пітчити свої ідеї

Цей день особливий тим, що вся увага прикута до вашого стартапу. У вас з’явиться цінний досвід витривалості, змоги послідовно і в короткий термін обґрунтувати ідею, зацікавити інвесторів та медіа інноваційністю свого стартапу.

Загальна кількість інвестицій у відібрані стартапи складає 500 тис дол та регулюється угодою про майбутній капітал SAFE (Simple Agreement for Future Equity).

500 Global

500 Global – ще один лідер серед глобальних акселераторів, з оцінкою інвестиційного портфоліо, що перевищує 250 млрд дол. Програми акселератора активні у США, Ізраїлі, Саудівській Аравії, Канаді та інших країнах. Флагманський акселератор 500 Global базується у Пало-Альто, Каліфорнія.

Понад 35 стартапів, що пройшли акселераційну програму від 500 Global, тепер мають оцінку більше ніж 1 млрд дол, а 160 – від 100 млн дол до 1 млрд дол. Для фінансування проєктів інвестиційний фонд 500 Global Flagship Fund залучає інвестиції з Кремнієвої долини.

Засновники-учасники програми 500 Startups (тепер – 500 Global)

Джерело:: Jumpstartmag

Цікавий факт для фаундерів: близько 71% стартапів, які подали заявку протягом перших 45 днів після відкриття форми, мають високий шанс бути залученими до програми 500 Global. Загалом, акселератор інвестує в обрані стартапи по 150 тис дол, за умови того, що компанія віддає 7% своїх акцій.

Якщо заявка буде прийнята командою 500 Global, ви отримаєте запрошення на співбесіду в форматі інтерв’ю з трьома учасниками команди інвесторів акселератора. Орієнтовна тривалість інтерв’ю – три години.

Стартапи, що потрапляють до акселератора, проходять динамічну програму протягом чотирьох місяців. В їх засновників буде можливість отримати менторство від експертів з таких компаній, як PayPal, Google, Youtube, Apple та інших.

В той час, як менторство Y Combinator більше фокусується на розробці та продуктах, програма 500 Global – зосереджена на маркетингу, продажах та залученні клієнтів.

Як і Y Combinator, 500 Global запрошує відібрані стартапи на Demo Day. В цей день їх засновники  презентують свої продукти інвесторам та зустрічаються з лідерами індустрії, підсумовуючи пройдене навчання.

Plug and Play Tech Center

Активні програми каліфорнійського акселератора Plug and Play Tech Center охоплюють понад 50 країн – США, Німеччину, Францію, Сингапур, Індонезію та інші. Plug and Play випустив 12 компаній-єдинорогів, тобто тих які отримали оцінку у понад 1 млрд дол.

Акселератор позиціонує себе, як один з найбільш активних в Кремнієвій долині та допомагає стартапам на стадії pre-seed – Series A. Та насправді, Plug and Play не обмежує фаундерів за стадіями. Зокрема, акселератор не вимагає від стартапу наявності власного капіталу на початковій стадії для участі в програмі. Навпаки, щороку Plug and Play інвестує в 160 компаній будь-якого розміру та рівня розвитку. 

Якщо ви – фаундер early-stage стартапу, участь в акселераційній програмі допоможе вам залучити у свою компанію до 500 тис дол інвестицій, за умови надання акселератору частки від 1% до 5% (залежно від суми вкладень). Окрім цього є можливість отримати до 1 млн дол після проходження програми від самого Plug and Play.

Акселератор стане потужним майданчиком для розвитку саме технологічних стартапів. Зокрема, у цій галузі Plug and Play вже працював із проєктами таких сфер: розумні міста, FinTech, AgTech, InsurTech, IoT, крипто та інших.

Sequoia Arc 

Sequoia Arc – свіжий акселератор, створений інвестиційним фондом Sequoia Capital у 2022 році. За рейтингами експертів, серед нових акселераторів (SF0, a16z START, Hyper) Sequioia Arc посідає перше місце.

Наразі відомих вихованців акселератора поки немає, адже для виходу потенційно успішного стартапу на IPO може знадобитися 5-10 років. Але завдяки інтенсивній його програмі для early-stage стартапів, ми з великою ймовірністю побачимо нових єдинорогів через деякий час.

Тривалість програми Sequoia Arc – 7 тижнів. Протягом цього часу фаундери стартапів зустрічаються з лідерами своєї індустрії, отримують менторство по розробці продукту та бізнес-моделі компанії, залученню перших клієнтів, створенні маркетингових активностей, залученню до стартапу нових талантів.

Наявні стартапери позитивно відгукуються про акселератор, зазначаючи, що отримують усі необхідні інструменти для зростання – від найму першого інженера до створення стратегії продажів.

Проєкти у сфері штучного інтелекту, наукових технологій та FinTech – мають засновники технологічних стартапів-учасників програми Sequoia Arc.

Google for Startups Accelerator

Google for Startups Accelerator допоможе швидко розширитися стартапам, які перебувають на ранній стадії розвитку. Глобальні активні програми акселератора охоплюють різні регіони світу – Південну та Північну Америку, Азію, Європу, Африку.

Кожна програма акселератора Google for Startups набирає групу з 10-15 перспективних стартапів. Фаундери-учасники цих груп навчаються менторами індивідуально, дистанційно, або під час групових занять. Зокрема, проводять глибоке дослідження своєї галузі та продукту, вчаться залучати нових клієнтів, розвивають лідерські якості.

Участь в одній з програм акселератора стане гарним вибором для засновників технологічних компаній: у 2023 році було запущено програму для стартапів саме у сфері штучного інтелекту (AI) та машинного навчання (ML).

В межах цієї програми, засновники отримають менторство по розробці AI/ML та хмарних продуктів, зможуть розробити продуктову стратегію.

Нова Кремнієва долина: як Genesis будує найбільшу стартап-спільноту в Центрально-Східній Європі

Для стартапів на початковій стадії є умови прийняття до акселератора: у компанії має бути обґрунтована growth-модель (методика досягнення цілей), tech-ухил продукту (бажано AI/ML), CTO (Chief Technical Office) стартапу має бути присутнім на всіх необхідних програмних сесіях.

Hf0

Ще один свіжий акселератор для енергійних та амбіційних tech-фаундерів – Hf0 (Hacker Fellowship Zero). Його ексклюзивність полягає в тому, що засновники невеликої групи відібраних стартапів проживають та навчаються разом в маєтку в Сан-Франциско, а програма Hf0 розроблена з фокусом на індивідуальне менторство. Програмою Hf0 керує лауреат рейтингу Forbes 30 Under 30 Дейв Фонтенот.

Hf0 обирає лише десять фаундерів з усіх охочих податися на програму. Сама програма, що включає в себе проживання в маєтку, триває 12 тижнів.

Засновники стартапів, що взяли участь у програмі Hf0

Джерело: Sfstandard

Якщо вам вдасться потрапити до акселераційної програми, буде нагода опинитися в унікальній спільноті однодумців. У маєтку ви зустрінете засновників стартапів різноманітних трансформаційних галузей: NFT, блокчейн, ШІ, Web3.

Окрім цього, зможете надихнутися менторством від лідерів компаній Youtube, Twitch, Pinterest, Opensea, Quora.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*