Skip to Content

«Демократичний цивільний контроль над Збройними Силами – умова нашого членства в НАТО і не може бути поставлена під сумнів», – Андрій Таран

«Демократичний цивільний контроль над Збройними Силами – умова нашого членства в НАТО і не може бути поставлена під сумнів», – Андрій Таран

Be First!
by 1 Лютого, 2021 Події

«Демократичний цивільний контроль над Збройними Силами - умова нашого членства в НАТО і не може бути поставлена під сумнів», - Андрій Таран

Україна недвозначно задекларувала намір вже цього року отримати запрошення приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.  Однією з вимог Плану є необхідність встановлення  належного  демократичного  цивільного контролю над Збройними Силами. І ми виконаємо це завдання на нашому шляху до членства в Альянсі, – заявив Міністр оборони України Андрій Таран.

За його словами, наразі оборонне відомство перебуває на етапі перетворення на  ефективно діючу структуру під керівництвом цивільних осіб, здатну здійснювати демократичний цивільний контроль над військовими. Триває створення інтегрованої оборонної інституції євроатлантичного типу. А це означає чітке окреслення повноважень, відповідальності та підзвітності ключових посадових осіб Міністерства оборони та Збройних Сил України.

– Ще у серпні минулого року я підписав наказ, за яким у  Міністерстві оборони реалізується проєкт “Демократичний цивільний контроль”. Його метою є підвищення ефективності управління оборонною сферою та забезпечення дотримання в Міноборони і Збройних Силах таких принципів як верховенство права, підзвітність, доброчесність і відповідальність. Тому незалежно від посад і звань до всіх має прийти розуміння: домінуюча функція цивільного управління в оборонній сфері – це євроатлантичний імператив, який ніким не може бути торпедований чи поставлений під сумнів, – наголосив Андрій Таран.

Результатом започаткованого проєкту стане розробка політики Міністерства оборони “Демократичне врядування у сфері оборони” у відповідності до євроатлантичних стандартів.

– Резистентність системи до змін – прогнозована і очікувана, однак ми будемо і далі наполегливо розширювати практику належного демократичного цивільного управління в оборонній сфері за прикладом держав-членів НАТО. Перспектива членства у Альянсі змушує нас відмовитись від військової ієрархії зразка минулої епохи і є запорукою невідворотності нашої євроатлантичної трансформації, – підкреслив Міністр оборони України.

Нагадаємо, що відповідно до Рішення колегії Міністерства оборони України   запроваджено комплексний функціональний огляд системи оборонного менеджменту у Міноборони  та Збройних Силах.  Його метою є переведення Міністерства оборони України та Збройних Сил України на нові стандарти управлінських процесів і засад функціонування, побудови системи оборонного менеджменту на основі кращих практик держав-членів НАТО, створення сучасної системи управління оборонними та людськими ресурсами.


Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*