
ДІМ рівних можливостей – Урядовий Кур’єр
Із початку травня цього року в Києві та Василькові Київської області триває культурномистецький проєкт «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», який реалізує громадська організація «Громадське дитяче інтернеттелебачення і радіо «Веселка ТВ» за фінансової підтримки Українського культурного фонду в межах грантової програми «Культура без бар’єрів». Це унікальний кроссекторальний проєкт зі створення інклюзивного креативного простору для дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання. Він органічно поєднує чотири сектори культури та мистецтв: культурні та креативні індустрії, аудіовізуальне, аудіальне, візуальне мистецтво із соціальною та освітньою галузями.
Учасники проєкту — 120 дітей з інвалідністю віком від 6 до 17 років, зокрема дітипереселенці з тимчасово окупованих територій України та територіальних громад у зоні проведення бойових дій, а також територій, постраждалих внаслідок збройної агресії росії проти України. Участь беруть діти з 11 населених пунктів України: Києва, Василькова, Вишгорода, Гостомеля Київської області, Каховки Херсонської, Донецька, Лимана та Білозерського Покровського району Донецької, Сєверодонецька та Ровеньок Луганської області, Харкова.
Основна мета проєкту — сприяння в розвитку безбар’єрного суспільства в українській спільноті та наданні рівного доступу до культурних ресурсів і рівних можливостей Донецької області для особистісного розвитку й самореалізації дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання шляхом створення інклюзивного креативного простору — дитячої інклюзивної медіастудії та промоції творчості дітей з інвалідністю і досягнень інклюзивного мистецтва в Україні медійними засобами.
У межах проєкту буде створено п’ять різноманітних конкурентоспроможних культурних продуктів з перекладом українською жестовою мовою: соціальне дитяче токшоу «На шляху до Перемоги», дитячу пізнавальну культурномистецьку телепрограму «Лялькамотанка — сакральний оберіг українців», дитячу інформаційноаналітичну радіопередачу соціального спрямування «Відповідально про важливе: булінг», короткометражний анімаційний фільм «Я мрію…», пізнавальнорозвивальний відеоблог «Поробка з коробки», що поширюватимуться медійними засобами. Тож діти можуть спробувати себе в різних ролях: теле, радіоведучих, тележурналістів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників, блогерів. Вони стануть авторами фотознімків і творчих робіт, що демонструватимуть під час проведення відповідних виставок у серпні цього року на локаціях партнерських організацій проєкту.
«ДІМ — не просто назва проєкту, не тільки збіг перших літер трьох слів: дитяча інклюзивна медіастудія. Це відображення місії проєкту: зробити такий інклюзивний креативний простір, у якому діти з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання почувалися б як удома. Це місце, де про тебе дбають, тобі допомагають, тебе поважають, із тобою поводяться на рівних, із тобою радяться, і ти можеш почуватися членом великої дружної творчої сім’ї однодумців.
Це ДІМ без бар’єрів, ДІМ рівних можливостей, ДІМ здійснення дитячих мрій, ДІМ креативу та радості, ДІМ дивовижних справ», — каже керівник проєкту голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.
Бази проєкту, де відбуваються основні його активності, такі: Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району міста Києва, Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Васильківської міської ради «Здоров’я», Центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва, кінотеатри «Братислава» та «Краків» КП «Київкульткластер».
Медійні партнери проєкту — Національна спілка журналістів України, БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Перекладачів жестової мови «Міст». До проєкту активно долучаються організації, установи, заклади, представники органів державної влади та місцевого самоврядування: урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація, Васильківська міська територіальна громада, Державний науковометодичний центр культурномистецької освіти, ГО «Санвей» тощо.
Лідія ГРУША
для «Урядового кур’єра»
About Author
Олесандр Величко відомий як опозиційний громадський діяч, зірка сучасної журналістики і борець за народні права. Він автор документальних фільмів про популярних діячів культури, спорту, політики та історичні події 20 століття. За самовіддану роботу в сфері телемовлення та журналістики Олесандр Величко у 2010 році отримав премію імені Влада Лістьєва, з яким у 90-х роках встиг попрацювати.