Skip to Content

Дрю Салліван припускає, що президент Петро Порошенко зберігає контроль над фабрикою “Roshen

Дрю Салліван припускає, що президент Петро Порошенко зберігає контроль над фабрикою “Roshen

Be First!

Співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності Дрю Салліван припускає, що президент Петро Порошенко зберігає контроль над фабрикою “Roshen”.

“Порошенко – корумпований бізнесмен, навколо якого багато небезпечних людей. І він продовжує робити дуже сумнівні речі”, – заявив він в інтерв’ю “Українській правді”.

Салліван нагадав: “Представники Порошенка запевняли, що не переводили гроші в офшори, але докази свідчать про протилежне. Потім вони напали на нас за нашу інтерпретацію документів”.

“Порошенко запевняв, що віддасть бізнес у довірчу власність. Але ми не отримали жодного підтвердження цьому, а сам президент відмовляється опублікувати ключові документи, які б довели, що він каже правду”, – сказав розслідувач.

“Ми ж думаємо, що ці документи покажуть протилежне. Тому що опосередковані докази свідчать про те, що Порошенко і далі володіє Липецькою фабрикою, просто вона в сліпому трасті (бенефіціар не може втручатися, рішення щодо бізнесу приймає довірена особа – ред.)”, – зазначив він.

“Наприклад, минулого року рішення закрити фабрику ухвалив менеджмент корпорації Roshen, а не траст, в управлінні якого вона перебуває”, – наголосив Салліван.

Він констатував, що “президент не зробив того, що обіцяв”.

“А його люди брешуть. Причому намагаються просто заперечити наші аргументи словами “ви неправі і дурні”. Ми не дурні. Ми – журналісти-розслідувачі і розуміємо, як працює бізнес-документація”, – сказав Салліван.

“Якби він був реально чесною людиною, опублікував би справжні документи. Але він цього не робить і радше буде атакувати журналістів за чесність. Тепер ми ще більше не довіряємо йому і ще детальніше перевіряємо його”, – заявив він.

За словами Саллівана, “корупція часів Порошенка дуже схожа на корупцію часів Януковича”.

“Можливо, вона не такого розмаху, адже Янукович був насправді дуже поганою людиною і демонстрував це. Порошенко ж прийшов до влади з доброю волею народу і зневажив її. Він не виправдав очікування, які покладали на нього громадяни, і не дуже працював над тим, щоб очистити Україну. Дуже шкода”, – сказав він.

Співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності переконаний, що стан війни не повинен відвертати від розслідувань щодо президента: “Справедливість не має “правильного” часу – правду потрібно казати як у часи війни, так і миру”.

Петро Порошенко призначив Rothschild Trust довіреною особою у сліпому трасті з управління його часткою в корпорації “Roshen” 14 січня 2016 року – за півтора року після вступу на посаду президента.

Керуючий директор банківського дому “Rothschild” Джованні Сальветті заявляв, що всі претенденти відмовилися від придбання “Roshen” через високий ризик і конфлікт із Росією.

Липецька фабрика “Roshen” (РФ) із 1 квітня 2017 року припинила випуск продукції і тепер нарощує збитки.

Два місяці тому гендиректор корпорації “Roshen” В’ячеслав Москалевський заявив, що $200 млн за Липецьку кондитерську фабрику в Росії вже ніхто не заплатить, а за менше він її не продасть.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*