Skip to Content

ІГОР СУХОВЕТРУК ТА ТРУДНОЩІ ДЕКЛАРУВАННЯ

Be First!

Два прокурора ГПУ, про яких ми писали раніше, не пройшли співбесіду і автоматично будуть звільнені.

Один з них – це Ігор Суховетрук, який був заступником відомого Олега Валендюка, якого Пшонка нагородив за особливе старання у протидії Майдану.

Що нам відомо про кістяк правоохоронної системи України? Насамперед те, що тут, як і багато років раніше, панує кругова порука – кожен має на сусіда компромат. Решта тримається на сімейних кланах.Часто ці клани виходять за межі суто прокурорської корпорації. Затягують у спільного павутиння податкову, суди, людей, наближених до міністерських портфелів, партнерів респектабельних юрфірм. Але вони все одно лишаються добре згуртованими кланами.

Один із таких – клан Суховетруків. Практично всі – випускники харківської юракадемії. На чолі клану – Ігор Леонідович Суховетрук, який працював прокурором в Нікополі Дніпропетровської області, Дніпропетровським природоохоронним прокурором, начальником відділу Генеральної прокуратури України, зрештою — начальником управління представництва інтересів держави в судіГенеральної прокуратури України.

Його дружина — Людмила Володимирівна, адвокат. Доньки Тетяна та Ірина, чоловік Тетяни, а також сестра дружини Ігоря Леонідовича Ірина Бунякіна (Логвиненко) закінчили той же навчальний заклад і працюють в органах прокуратури.

Опинившись у столиці, Ігор Суховетрук отримав нову відомчу квартиру, забувши при цьому повернути державі квартири, отримані раніше у містах Нікополь та Дніпро.

Коли в родині прокурор і адвокат, сімейний бізнес може бути побудований за принципом замкнутого кола – «все в сім’ю». При цьому статки, накопичені цим «бізнесом», Ігор Суховетрук дедалі частіше забуває декларувати, згідно норми Закону. Приміром, у декларації 2016 року ми не побачимо пенсії нашого аксакала, а в декларації за 2018 рік взагалі нічого ані про його заробітну плату, ані зарплату дружини.

За інформацією видання «Наші гроші», Ігорю Суховетруку була виділена земельна ділянка в с. Гатне. Вказана історія наробила чимало галасу в пресі, оскільки завдяки впливу Ігоря Суховетрука прокуратура Київської області дивним чином відмовилась від касації у справі про сумнівне надання в оренду 48 га особливо цінних земель громади села Гатне підприємству ВК “Підряд”.

Згідно Земельного кодексу, ця ділянка не могла передаватися в приватну власність, адже призначалася для створення рекреаційної зеленої зони і мала бути в загальному користуванні мешканців села.

Свою старшу доньку – Тетяну Ігор Суховетрук батько влаштував до Дніпропетровської прокуратури, де тоді працював і сам. Остання тривалий час працює прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури №2. Її чоловік звільнився з прокуратури та став працювати простим адвокатом.

Вперше свої «бізнесові» здібності Ірина Суховетрук проявила наприкінці 2014 року. Тоді ЗМІ писали про вимагання нею коштів з підприємців за закриття кримінальних проваджень за змовою з колишнім прокурором м. Києва Сергієм Юлдашевим.

Невдовзі саме в її особі учасники ринку почали вбачати прокурорський «дах» для більшості конвертаційних центрів м. Києва. Начебто саме вона контролювала процес «окешення», розробила єдину тарифну сітку «заносів», а головне — курувала відкриттям кримінальних проваджень за технічними фірмами конвертаційних центрів для вимагання коштів з їх клієнтів.

Саме Ірина Суховетрук поставила на потік відкриття кримінальних проваджень за ст. 212 КК України щодо великих підприємств регіону із подальшим закриттям проваджень за «лаве». В її ж компетенції перебувало незаконне виготовлення та реалізація підакцизних товарів, викриття порушень під час здійснення державних закупівель, яке в значній кількості випадків було фактичним блокуванням підприємницької діяльності «невдячних» компаній-переможців.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень рясно відбилася робота слідчих підрозділів фіскальної служби м. Києва під процесуальним керівництвом Ірини Суховетрук. Згадаємо хоча б блокування діяльності імпортера побутової техніки ТОВ «Інтер’єр Груп» (код 39111949) – провадження №32018100100000107 від 07.08.2018 року за ч.2 ст.205, ч.5 ст.27 ч.3 ст.212 КК України.
Також блокування діяльності АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» (код 131268), ПАТ «Запоріжсталь» (код 00191230), ТОВ «Укрінвест-Трейд» (код 40338302), ТОВ «Агрекс» (код 25602906), ТОВ «Мейкап» (код 37636170), ТОВ «Вейкап Трейдінг» (код 40233763), ТОВ «Панама» (код 38002795), ТОВ «Юджин Логистикс» (код 38510365) – за провадженням №32018100000000162 від 28.09.2018 за ч.3 ст.212 КК України.

Або «Аркада-Будівництво» (код 34882504), АТ АКБ «Аркада» (код 19361386) та ТОВ «ТМК-Блок» (код 25387856) – за провадженням № 32019100000000225 від 15.03.2019 за ч. 1 ст. 212 КК України.

В рамках низки проваджень підрозділом Сухорук здійснювався банальний фінансовий шпіонаж. Приміром, коли вивчалися начебто обставини виходу НАК «Надра України» із складу засновників ТОВ “Іст Юроуп Петролеум” (код 35251246). Це колишня назва компанії «Голден Деррік», яка належить Павлу Фуксу.

Результативність усіх цих проваджень, які відкривалися слідчими ДФС під процесуальним керівництвом Ірини Суховетрук, є практично нульовою. До суду потрапили одиниці щодо «фунтів», на яких відкривались фіктивні підприємства.

Із майже 826 кримінальних проваджень, за якими здійснювалось досудове слідство тільки за 196 справами слідство закінчено, але до суду з обвинувальним актом направлено тільки 92 провадження. Припинено діяльність лише 6 конвертаційних центрів і 78 фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, що входили до їх складу.

Уся ця суто комерційна діяльність приносить Ірині Суховетрук значне збільшення її статків, які, згідно її електронних декларацій, зростають щороку. Новенький BMW-330I, елітна ювелірка, розкішний відпочинок в екзотичних країнах – часом по декілька разів на рік.

При цьому Ірина Суховетрук офіційно прописана у гуртожитку і декларує скромне проживання у чужих малогабаритних квартирах. Насправді вона вподовж останніх трьох років проживає в квартирі на Печерську по вул. Коновальця, 36-в, яка оформлена, як і більшість майна родини Суховетруків, на громадянина Польщі Петра Цярковського. Останній є ерзац-власником близько 20 об’єктів елітної нерухомості лише в Києві.

вул. Коновальця, 36-в

Але повернімося на момент до засновника клану Ігоря Суховетрука. Згідно вибірковим даним його декларації, він отримав подарунок від свого 88-річного батька у вигляді більш ніж пів мільйона грн. Також має «під матрасом» 150 тис доларів США готівки, «нажиті непосильною працею»…

Відомо, що за висновком Сьомої кадрової комісії ГПУ Ігоря Суховетрука визнано таким, що не відповідає свої посаді. По суті, не пройшов аттестацію. Проте, схоже, що засновник клана збереже посаду в ГПУ, лише десь подалі від публічності. Або за традицією мігруватиме до Військової прокуратури. Адже в правоохоронних органах все тримається на кланах і круговій поруці.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*