Skip to Content

Між Україною та Молдовою спростили процедуру перетину кордону для вантажних поїздів – Урядовий Кур’єр

Be First!

Вчора Верховна Рада України ратифікувала внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту. Про це повідомляє Урядовий портал.

Ухвалені зміни дозволять здійснювати транзитні перевезення на дільниці Етулія (Молдова) – Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова), без тридобової зупинки у Рені. Це стосуватиметься рухомого складу всіх форм власності та вантажів, які прямують зі станцій Республіки Молдова та України або транзитом через їх території в напрямку молдовського Джурджулешти та румунського Галац-Ларга. 

«Ці зміни дають можливість значно прискорити та збільшити залізничні вантажоперевезення між Україною та Молдовою, а також суттєво підвищити експортний потенціал портів Дунайського кластеру. Разом із цим, ми зосереджуємо зусилля над відновленням та розвитком інфраструктури морських портів Ізмаїл та Рені для розширення номенклатури вантажів. Робота над змінами до логістики тривала рік у тісній продуктивній співпраці із нашими молдовськими колегами. Результати демонструють, що спільно ми спроможні ефективно покращувати логістику та інфраструктуру», — зазначив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Ухвалені зміни також сприятимуть збільшенню пропускної спроможності пунктів пропуску Фрікацей–Етулія та Рені–Джурджулешти.

Довідково

Наприкінці липня філія «Центр транспортної логістики» «Укрзалізниці» та Молдовський залізничний оператор Calea Ferată din Moldova (CFM) уклали договір, завдяки якому «Укрзалізниця» зможе надавати послуги з організації перевезень вантажів транзитом територією Молдови в усіх напрямках.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*