Skip to Content

Музиканти з оркестру «Київ-Класик» зіграли для дівчинки, постраждалої від ракетного удару по Чернігову – Урядовий Кур’єр

Be First!
by 11 Вересня, 2023 Закони

Музиканти провели понад 70 сеансів музикотерапії для пацієнтів дитячої київської лікарні Охматдит.

Програма психологічного відновлення дітей за допомогою методу музикотерапії почалася ще в червні. За цей час музиканти з оркестру класичної музики «Київ-Класик» провели понад 70 індивідуальних сеансів для маленьких пацієнтів і декілька – для великих груп дітей, їх батьків та лікарів.

Проєкт психологічного відновлення дітей методом музикотерапії здійснюється оркестром класичної музики «Київ-Класик» під керівництвом Германа Макаренка за підтримки Українського культурного фонду, а також Управлінням поліції охорони Київської області

«24 лютого прийшло лихо. Я весь час думав, що можу своїми засобами, тим, що  вмію, зробити. І народилася ідея засобами музики лікувати психіку, відновлювати ментальне здоров’я. Адже ми всі перебуваємо під впливом психологічного тиску, поганих новин, втрат, розчарувань. А діти не завжди можуть проявити свої почуття, висловити, але вони все це відчувають», – розповів автор проєкту, артист ЮНЕСКО в ім’я миру, диригент Герман Макаренко.

Проєкт психологічного відновлення дітей методом музикотерапії здійснюється оркестром класичної музики «Київ-Класик» під керівництвом Германа Макаренка за підтримки Українського культурного фонду, а також Управлінням поліції охорони Київської області.

Для програми спеціально було підібрано милозвучні інструменти (струнні, флейта, бандура тощо). Щодо репертуару, то всі твори відбирались в тісній співпраці з психологами. Головною ж умовою було, щоб музика несла позитив та гармонію.

Під час групових сеансів камерний склад оркестру «Київ-Класик» виконував твори Баха, Моцарта, Вівальді, української класики.

Цікаво, що сеанси музикотерапії, по суті, інтерактивні. За змінами емоційного стану дітей слідкувала  завідувачка центру медико-психологічної соціальної реабілітації допомоги дітям Охматдиту Олена Анопрієнко. Після виконання кожного твору  з’ясовувала, які емоції вони відчули або навіть з яким кольором в них асоціювалась музика. Психологиня розповіла, що протягом всього проєкту з психологічного відновлення дітей проводилось  наукове дослідження, як метод музикотерапії впливає на стан пацієнтів клініки.

Під час індивідуальних сеансів музиканти по одному – двоє відвідували палаи, де лікуються дітки, що не можуть ходити – у хірургічному та відділенні онкології. Молоді бандуристи виконували  твори з репертуару популярного сьогодні серед дітей співака Артема Пивоварова. І навіть – джазові композиції, які неймовірно сподобались малюкам.

На одному з таких сеансів, музики завітали до 12-річної Ксенії Вербицької, дівчинки, яка постраждала під час влучання російської ракети в центр Чернігова і зараз лікується в київській лікарні. Як розповіла мама Ксенії,  в момент трагедії її донька якраз знаходилась на площі біля драмтеатру.

Дівчинці особливо сподобалось виконання на бандурі пісні «Мова вітру» з анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня». Ксенія зізналася, що навіть не уявляла, що можна заспівати і зіграти цей твір.

На базі отриманих протягом проведення сеансів музикотерапії досліджень згодом будуть розроблені рекомендації, які можуть бути рекомендовані для подальшого застосовування в інших дитячих лікувальних закладах.

 

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*