Skip to Content

Парламент ратифікував українсько-британську угоду з розвитку спроможностей Військово-Морських Сил ЗСУ

Парламент ратифікував українсько-британську угоду з розвитку спроможностей Військово-Морських Сил ЗСУ

Be First!
by 27 Січня, 2022 Події

Верховна Рада України ратифікувала Рамкову угоду між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Це рішення дозволить розпочати реалізацію у 2022-2023 роках державних інвестиційних проєктів із закупівлі у британських постачальників та спільного виробництва на загальну суму до 1,7 млрд фунтів стерлінгів.

Відповідне рішення підтримано 275 депутатами.

«Ми розбудовуємо наші Військово-Морські Сили   з урахуванням сучасних та перспективних підходів, перспективних концепцій і технологій. І у цьому контексті неабияке значення має ратифікація Верховною Радою України Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.  Фактично це старт  наших спільних з Великою Британією проєктів з розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України і, що не менш важливо, захист економічних інтересів нашої країни за рахунок вільного судноплавства», – наголосив заступник Міністра оборони Олександр Поліщук.

За його словами, схвалений документ спрямований на реалізацію завдань із переоснащення ВМС ЗСУ новітнім та модернізованим озброєнням, що дасть можливість ефективно виконувати завдання із гарантування безпеки і захисту національних інтересів в акваторіях Чорного та Азовського морів в умовах збройної агресії Російської Федерації на Сході України.

Йдеться, зокрема, про два протимінні кораблі, вісім ракетних катерів, а також про консультаційну та технічну підтримку будівництва військово-морської інфраструктури ВМС ЗСУ та доставку і модернізацію систем озброєння на сучасних суднах.

«Безпекова ситуація в Азово-Чорноморському регіоні залишається складною через дії Російської Федерації, яка постійно здійснює закриття морських районів, обмежує судноплавство. Посилення наших Військово-Морських Сил за підтримки вітчизняного оборонно-промислового комплексу та міжнародних партнерів дозволяє збільшити стримуючий потенціал й підвищити вплив України на морі. Наземні комплекси, безпілотники та кораблі й катери складуть єдину систему оборони, яка зможе дати гідну відсіч противнику з моря», – зазначив Олександр Поліщук.


About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*