Skip to Content

Потужне санкційне рішення: запроваджуються секторальні санкції проти фінансових установ рф – Урядовий Кур’єр

Be First!

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про введення в дію рішення РНБОУ від 22 лютого 2023 року щодо запровадження секторальних санкцій до усіх фінансових, у тому числі банківських установ російської федерації. Указ набере чинності одночасно з затвердженням секторальних санкцій Верховною Радою – відповідний проект постанови поданий на розгляд парламенту Головою Держави. Про це повідомляє  Урядовий портал.

Раніше пропозиції Національного банку України щодо запровадження секторальних санкцій проти російських фінансових установ розглянула та рекомендувала подати на розгляд РНБОУ Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

«Дуже потужне санкційне рішення, під дію якого підпадають сотні російських банків, десятки тисяч фінансових установ держави-агресора. Йдеться про зупинення та заборону відносин, зокрема кореспондентських, зупинення виконання фінзобов’язань перед російськими фінустановами, обслуговування платіжних засобів емітованих російськими установами і таке інше. Фактично російський фінансовий сектор припиняє існування для України. Також це рішення – міцна база для подальшої співпраці з нашими партнерами в питаннях посилення та віддзеркалення санкцій», – зазначила Юлія Свириденко.

Рішення передбачає запровадження санкцій проти:

  • банків, які зареєстровані/мають місцезнаходження в рф, зокрема і центрального банку держави-агресора;
  • небанківських кредитних організацій;
  • операторів платіжних систем;
  • професійних учасників фондового ринку;
  • страхових компаній;
  • інвестфондів;
  • інших фінустанов, які зареєстровані та надають послуги в росії.

Згідно із Законом України «Про санкції» рішення щодо запровадження секторальних санкцій приймається Радою національної безпеки та оборони України, вводиться в дію указом Президента України та затверджується протягом 48 годин з дня видання указу постановою Верховної Ради. Відповідне рішення набуває чинності з моменту ухвалення постанови ВР і є обов’язковим до виконання.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*