Skip to Content

Розпочато вступну кампанію до військових коледжів сержантського складу

Розпочато вступну кампанію до військових коледжів сержантського складу

Be First!
by 5 Січня, 2021 Події

У Збройних Силах України розпочинається вступна кампанія до військових коледжів сержантського складу для здобуття освіти за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» із терміном навчання 2,5 роки.

Про це інформує Головне управління персоналу – J1 ГШ ЗС.

На навчання до військових коледжів приймаються громадяни України віком від 17 років до 30 років за результатами вступних іспитів або результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Форма навчання – денна. Схема підготовки – курсант.

Під час навчання курсанти коледжів користуються усіма конституційними правами й свободами та соціальними гарантіями, визначеними законодавством України, зокрема:

безкоштовне забезпечення речовим майном;

триразове харчування за рахунок держави;

безкоштовне медичне обслуговування для військовослужбовців у закладах охорони здоров’я Збройних Сил України;

оплачувана канікулярна відпустка (літом – 30 діб, взимку – 14 діб);

відпустка за сімейними обставинами терміном до 10 діб (зі збереженням грошового забезпечення);

за військовослужбовцями за контрактом, які прибули на навчання з військ, зберігається грошове забезпечення за попереднім місцем проходження служби;

курсанти, які мають сім’ї, на час навчання розміщуються у сімейних гуртожитках. У разі відсутності таких гуртожитків їм виплачується грошова компенсація за піднайом жилого приміщення.

Після закінчення навчання випускники коледжів отримують диплом фахового молодшого бакалавра та призначаються на посади сержантського і старшинського складу (командир взводу, командир катера, технік, начальник складу, начальник майстерні, начальник радіостанції тощо).

Спеціальності, за якими проводиться навчання у військових коледжах

Військовий коледж сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів: спеціальності механізованих військ, артилерії, обслуговування автомобілів, організації перевезень і управління автотранспортом, експлуатації інженерної техніки, електростанцій і енергосистем.

Військовий коледж сержантського складу Харківського Національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, м. Харків: спеціальності експлуатації та обслуговування авіаційного обладнання і озброєння, засобів забезпечення польотів.

Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія», м. Одеса: спеціальності експлуатації та обслуговування корабельного обладнання і озброєння.

Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, м. Полтава: спеціальності радіо-, електро-, радіорелейного зв`язку та комп`ютерних систем і мереж.

Більш детальна інформація щодо військових коледжів сержантського складу розміщена на офіційному сайті Міністерства оборони України.


About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*