Skip to Content

«Той, хто хоче напасти – отримає поразку. Той, хто вміє захищатися, стає непереможним. Україна та Українська армія – непереможні», – Олексій Резніков

«Той, хто хоче напасти – отримає поразку. Той, хто вміє захищатися, стає непереможним. Україна та Українська армія – непереможні», – Олексій Резніков

Be First!
by 28 Січня, 2022 Події

Сьогодні в рамках години запитань до Уряду Міністр оборони України Олексій Резніков розповів про реальну ситуацію щодо можливої ескалації з боку Російської Федерації.

«Перше, що я хочу підкреслити. Станом на зараз не спостерігається жодних явищ чи дій військового характеру, які б помітно відрізнялися від того, що відбувалося навесні минулого року. Єдина відмінність у військовому плані, за якою ми уважно стежимо – це ситуація у Білорусі. Що реально кардинально відрізняється – це інтенсивність гібридних заходів, у першу чергу – інформаційних. А також вплив цих заходів на макроекономічну ситуацію. Прошу взяти це до уваги. Українська розвідка, я особисто і Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний перебуваємо у постійному контакті з нашими міжнародними партнерами. Ми володіємо усією повнотою інформації і в деяких моментах уточнюємо дані наших іноземних колег», – сказав Міністр оборони.

Він зазначив, що відмінність у цифрах щодо концентрації російських військ, які інколи лунають у публічному просторі, особливо – у міжнародних ЗМІ, пов’язана з відстанню: «Хтось вказує цифри щодо присутності російських військ на відстані до 200 км від державного кордону України, а хтось – до 400 км. Ми використовуємо дані щодо зони до 200 км, тому що вони більш точно відображають тенденції», – пояснив Міністр.

«Виступаючи з цієї трибуни у грудні, я відзначав, що у Росії розпочався зимовий навчальний період. По усій Росії пересуваються війська. Інформацію про це спеціально поширюють. Це засіб тиску. Причому – не тільки і не стільки на Україну. Ми попереджали західних партнерів, що метою Кремля є не стільки Україна, скільки підрив НАТО та ЄС. Ми попереджали, що буде атака на країни Балтії. І вона сталася. Що після цього буде ескалація, якщо не буде відповіді. І ескалація проти Польщі сталася. Таке неможливо було уявити ще рік тому», – додав очільник оборонного відомства України.

Олексій Резніков повідомив, що кількість військ РФ, що у квітні минулого року, що наразі – фактично однакова.

«У квітні минулого року бойовий компонент, який стягнула Росія, і наразі – кількісно співмірні. Неспівмірна реакція», – зазначив Олексій Резніков.

Прокоментував Міністр і наявність російських танків, відзначивши, що кількість сучасних протитанкових засобів, які сьогодні є у наших військових – це і «Стугна» з «Корсаром», і Javelin, і NLAW – на порядок більше, ніж кількість потенційних мішеней.

«Впевнений, усі слідкували за новинами. Точну цифру отриманого я озвучити не можу, але можу стверджувати, що вона більш оптимістична, ніж лунало у ЗМІ. Ми спостерігаємо за переходом шести великих десантних кораблів з Північного та Балтійського флотів РФ, які увійшли до Середземного моря і можуть увійти до Чорного. Ми знаємо, які підрозділи морської піхоти знаходяться у них на борту. Ще краще їх бачить авіаносна група ВМФ США. І хочу підкреслити: наші військові прораховують усі можливі сценарії. У тому числі – найгірші. Це їхня робота – щоб бути готовими. І Збройні Сили України повністю готові до відсічі. Кожен день ми стаємо міцнішими. Це бачать наші партнери, це бачить наш ворог. Це знижує ймовірність негативних сценаріїв. За останній рік довіра до армії в суспільстві збільшилась до 72%. Я вас запевняю, український народ може бути впевнений в своїй армії. Я ще раз дякую парламенту за підтримку. І хочу сказати: той, хто хоче напасти – отримає поразку. Той, хто вміє захищатися, стає непереможним. Україна та Українська армія – непереможні», – наголосив Міністр оборони.

Повне відео виступу Міністра оборони у залі парламенту доступне за посиланням https://youtu.be/UWpVpv4eCTA

 


About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*