Skip to Content

Українська мовна ідентичність переважає – Урядовий Кур’єр

Be First!
by 11 Березня, 2023 Закони

2022 року рівень вживання російської мови серед українців знизився майже на 10% порівняно з 2021-м. Про це повідомив аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Тарас Тарасюк, презентуючи підсумки загальнонаціонального опитування в Укрінформі.

«Мовна ситуація в Україні істотно змінилася. Якщо порівнюватимемо з 2021 роком, то показник вживання української мови вдома становив 64%, а 2022-го він становив 71%. Рівень вживання російської мови знизився на майже 10%», — сказав він.

Згідно з опитуванням, у містах півдня та сходу російська мова повсякденного спілкування досі поширена, а жителі селищ і сіл здебільшого українськомовні.

Також зросла частка громадян, які вважають українську мову рідною. Якщо 2021-го частка населення, котра вважала українську мову рідною, становила 77%, то за рік вона зросла до 87%. Українська мовна ідентичність переважає в усіх регіонах України.

Дослідження провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA із 13 по 21 грудня 2022 року.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*