Skip to Content

В НУОУ вперше розпочато підготовку офіцерів на курсах підвищення кваліфікації з питань організації та ведення територіальної оборони

Be First!
by 26 Січня, 2022 Події

Кафедрою стратегії національної безпеки та оборони інституту державного військового управління Національного університету оборони України імені Івана Черняховського вперше розпочато підготовку офіцерів регіональних управлінь сил територіальної оборони Збройних Сил України.  

Впродовж двох тижнів слухачі опановуватимуть знання щодо теоретичних основ підготовки і ведення територіальної оборони як складової всеохоплюючої оборони, функціонування оновлених систем мобілізаційної підготовки і мобілізації, а також шляхів підвищення рівня обороноздатності держави створенням потужної системи територіальної оборони, підвищенням ефективності її функціонування у сучасному та майбутньому безпековому середовищі.

Відкривав курс начальник штабу Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України полковник Сергій Собко, який довів офіцерам вимоги Головнокомандувача Збройних Сил України щодо організації виконання завдань Силами територіальної оборони, поінформував про заходи, які здійснюються в Командуванні Сил територіальної оборони Збройних Сил України щодо набуття спроможностей для виконання покладених завдань та відповів на запитання слухачів.

– Ви є першопрохідцями професійної підготовки фахівців з питань організації та ведення територіальної оборони. І, насамперед, маєте взяти максимум знань від досвідчених викладачів університету та чітко для себе усвідомити головну ідею, специфіку та завдання територіальної оборони, аби впевнено виконувати службові завдання та реагувати на виклики у різних ситуаціях, – звернувся до слухачів курсів полковник Сергій Собко. 

До проведення занять залучені кращі науково-педагогічні працівники університету, які є професіоналами з питань організації та ведення територіальної оборони та брали безпосередню участь у розробці навчальної план-програми курсу. Серед них професор кафедри стратегії національної безпеки та оборони доктор військових наук Василь Телелим, доцент кафедри стратегії національної безпеки та оборони кандидат військових наук Валерій Свинаренко, старший викладач кафедри стратегії національної безпеки та оборони Віталій Єфіменко та інші.

Начальник кафедри стратегії національної безпеки та оборони інституту державного військового управління НУОУ полковник Павло Грицай звернув увагу слухачів на питання, на яких слід зосередити основну увагу в ході навчання та додав, що зазначений курс буде супроводжуватися на платформі дистанційного навчання університету.

Підсумком навчання слухачів стане захист групового проєкту з надання пропозицій до стратегії розвитку територіальної оборони України на середньострокову перспективу, що демонструє ефективність нових підходів у вищій військовій освіті, орієнтованій на стандарти держав-членів НАТО.

Результатом навчання має стати спроможність слухачів аналізувати та оцінювати умови і чинники, які впливають на підготовку і ведення територіальної оборони України, визначати напрями розвитку системи територіальної оборони, як цілісної системи, розробляти пропозиції щодо вдосконалення способів підготовки і ведення територіальної оборони, а також готувати пропозиції керівникам органів військового управління щодо ефективного планування заходів територіальної оборони України.

Пресслужба Національного університету оборони України імені Івана Черняховського


Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*