Skip to Content

В УКРАЇНІ НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ПЕРЕХІД РЕЛІГІЙНИХ ГРОМАД

Be First!

За законом рішення про зміну підлеглості ухвалюється на загальних зборах релігійної громади та згодою не менш як 2/3 її складу .

Закон України №2673-VІІІ “Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи” набув чинності. Документ було опубліковано в середу, 30 січня, у парламентській газеті “Голос України“.

Закон передбачає механізми, за допомогою яких релігійна організація може змінити свою підлеглість наявним в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням).

Відповідно до документа, рішення про зміну підлеглості або внесення змін до статуту ухвалюється на загальних зборах релігійної громади – на це необхідна згода щонайменше 2/3 її складу. Засвідчується ухвалене рішення – підписами членів парафії.

Рішення про зміну підлеглості та внесення змін до статуту підлягає реєстрації у порядку, встановленому статтею 14 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”. Був визначений також конкретний перелік документів, які необхідно подати для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.

Важливе уточнення – за законом зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміну права власності й інших речових прав громади, окрім випадку, встановленого статтею 18 цього закону. Також встановлюється мораторій на відчуження майна громади у випадку, якщо нею ухвалено рішення про зміну підпорядкування.

Частина парафії, яка не згодна переходити до іншої церкви, має право сформувати нову громаду, а після цього укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником або користувачем.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*