Skip to Content

В Україні з’явиться новий спортивний канал з унікальним контентом

В Україні з’явиться новий спортивний канал з унікальним контентом

Be First!
by 11 Жовтня, 2019 Спорт

Гендиректор телеканалу «UA: Перший» Ярослав Лодигін поділився думкою про створення нового спортивного телеканалу на території України.

Генеральний продюсер телеканалу «UA: Перший» Ярослав Лодигін розповів про плани створити новий спортивний телеканал:

«У нас давно є думки про окремий спортивний телеканал, але це займе якийсь час. Чому б і ні? Це нормальний шлях для громадських мовників. Це ж безкоштовне відкрите телебачення для всіх. Ось з наступного року закодують все комерційне телебачення, і все це буде платним, а суспільний мовник залишиться безкоштовним. Зараз у нас спорт намагаються зібрати на закритих кабельних каналах або на платних VOD-платформах.

Отже, повинен бути загальнодоступний спорт, безкоштовний для перегляду. Тому думаємо відкривати і общеспортівний канал. Але це в далекій перспективі. Контенту у нас би вистачило. Зараз ми займаємося такими собі експериментами. Що буде, якщо ми покажемо юніорів з футзалу? Не дуже. Мабуть, U-17 навіть для нас занадто. Ок, а що буде, якщо ми покажемо гандбол? Гра була з Данією влітку. Ми побачили цю можливість, вирішили спробувати. Не дуже зібрала, хоча матч з Данією хороший був, у них крута команда.

Також потрібні сучасні комплексні апаратні. Вони дуже дорогі. Те, до чого ми, як споживачі спортивного контенту, звикли в студіях каналів «Футбол 1» і «Футбол 2» або навіть на «2+2» – це все дорогі технології, яких у нас майже немає. Ось на юнацький чемпіонат світу з футболу в Польщі ми робили студію перед і після фіналу. Це показало хороші результати, в шість-сім разів вище за середню частку каналу. Але це був наш технологічний максимум. У поточних умовах я поки тестую можливості колективу і можливості техніки. Просто в ефірі помітні ці 20 років без технічного переоснащення. Світло, яким по 30-40 років. Музей техніки.

Ми рухаємося до своєї власної платформи, в якій будуть різні системи доступу до різного роду контенту. Це вже наступний крок. Тому що зараз у нас навіть новинного сайту немає. Його запустять до кінця року. Ось це перше, що потрібно зробити, враховуючи інформаційну ситуацію в країні. Він повинен бути. І вже потім будемо переходити до наступних продуктів. З найближчого це ютуб-канал. Щоб все, що ми маємо, легально з’являлося там. Думаю, на цьому каналі буде багато спортивного контенту з наших архівів, які ми будемо оцифровувати і отримувати спортивні унікальні штуки, просто небачені раніше. Там відео з 20-х років є, просто уявіть. Це ж було державне телебачення, тому все, що відбувалося в спорті в Радянському Союзі, воно все тут лежить.

У нас може і повинна бути футбольна програма, ток-шоу. Рівновіддалена від усіх, де будуть говорити про футбол не так, як ті, хто зараз говорять. А тим більше маючи Джулая, Босянка і інших незалежних експертів, яким би люди довіряли. Думаю, ці двоє – точно фігури суспільного мовника. Але таку програму можна було б створити в умовах доступу до відеоматеріалів. Тому що немає гіршої телевізійної передачі, що не показує відео».

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*