Skip to Content

Від батону до смартфону: український банк запустив оплату частинами на все

Від батону до смартфону: український банк запустив оплату частинами на все

Be First!

Попит на розстрочку без переплат серед українців стабільно утримується поблизу рекордних позначок, про що свідчать дані сервісу Google Trends, що вимірює популярність пошукових запитів. Від початку війни “оплата частинами” впевнено випереджає “кредит готівкою” у рейтингу пошуковика.

В цьому немає нічого дивного, зважаючи на високі ставки за позиками. Та все ж оплата частинами донедавна залишалася здебільшого інструментом для придбання побутової техніки та електроніки, що суттєво обмежувало її зручність у щоденному використанні.

Цей стереотип взявся ламати український Unex Bank, що запустив універсальну картку розстрочки Мед. Розплачуючись карткою, як звичайною банківською, її власник автоматично купує в розстрочку до 12 місяців будь-які товари й навіть послуги в мережі торговельних партнерів програми в межах ліміту до 50 000 грн.

Таким чином, фактично вона дає змогу купувати зараз, а оплачувати рівними частинами до 12 місяців що завгодно: від батону в супермаркеті до смартфону у магазині електроніки. Без переплат, авансів, відсотків чи комісій – реальна річна процентна ставка, розрахована за методикою НБУ, становить 0,0001%.

Як працює оплата частинами?

Звісно, нічого безкоштовного в світі не існує. Кредитор має отримувати платню за надану позику. Проте у випадку з оплатою частинами відсотки за споживача сплачує магазин.

Останньому вигідно, щоб в нього купували більше товарів: на кожній окремі одиниці він заробить менше, але загалом продасть більше, відтак у підсумку отримає більший прибуток.

Саме тому оплата частинами з карткою Мед можлива лише в магазинах, що підключилися до програми та приймають картку до оплати. А от що саме покупець хоче придбати в розстрочку, не має значення.

У серпні до програми Мед приєдналася мережа гіпермаркетів Fozzy, одна з найбільших мереж електроніки та побутової техніки Фокстрот, інтернет-магазин Fishki, кілька медичних центрів.

Також карткою можна розрахуватися у магазинах Жжук, на заправках Socar, в аптечних мережах (АНЦ та інших), магазинах WINETIME і низці інших партнерів картки, яких налічується уже понад 2000 по всій Україні.

“Фактично з карткою розстрочки Мед можна сплатити частинами за будь-який товар, купити ліки, заправити бензином авто. Для цього треба лише прикласти картку до терміналу, розраховуючись на касі”, – розповідає директорка з маркетингу Unex Bank Аліна Компанець.

В залежності від умов магазину, до усіх покупок застосовується розстрочка від 1 до 12 місяців. А в безкоштовному додатку Мед, який можна завантажити з маркетів Google та Apple, відображається витрачена сума, строк її сплати та розмір щомісячного платежу.

Купувати за карткою Мед можна безліч разів в межах встановленого ліміту. Як тільки частина розстрочки погашена, звільнена сума знову доступна для оплати частинами.

Як отримати картку Мед?

Поки картка Мед може бути тільки віртуальною – вона оформлюється онлайн після встановлення на смартфон клієнта безкоштовного додатку Мед. Тобто розрахунок нею можливий за допомогою гаманців GooglePay або ApplePay.

Але незабаром з друку вийдуть й фізичні картки Мед, які можна бути отримати у відділеннях Юнекс Банку та в партнерських мережах, розповідають в Unex Bank.

“Щоб отримати картку Мед, спершу треба встановити додаток на смартфон, заповнити анкету та пройти верифікацію та ідентифікацію.

Все це можна зробити самостійно – процедура доволі проста та займає лише близько 10 хвилин. Для цього не треба нікуди їхати чи готувати стоси документів” – додає Аліна Компанець.

Під час процедури оформлення банк перевіряє кредитну історію та розраховує індивідуальний ліміт розстрочки. Після підписання договорів електронним підписом, банк випускає віртуальну картку Мед та надсилає її дані клієнту.

Останньому залишається лише додати отримані дані до гаманця GooglePay або ApplePay. Після цього можна рушати до найближчого партнерського магазину за покупками та оплачувати частинами. Перелік останніх постійно розширюється й ознайомитись з ним можна на сайті Unex Bank.

Оплачувати розстрочку за карткою Мед також зручно та вигідно. Сума усіх покупок ділиться на рівні частини, які треба сплачувати лише один раз на місяць. Це можна зробити кількома способами.

Наприклад, у безкоштовному сервісі на сайті Unex Bank, або в терміналах City24 чи EasyPay – тут також не треба сплачувати жодної копійки комісії.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*