Skip to Content

Відео із силіконовим реквізитом у тарілці курсанта спочатку з’явилося на російському інтернет-ресурсі

Відео із силіконовим реквізитом у тарілці курсанта спочатку з’явилося на російському інтернет-ресурсі

Be First!
by 1 Травня, 2021 Події

Уранці 29 квітня 2021 року на одному з провідних вітчизняних інтернет-ресурсів опубліковане відео з фейсбук-сторінки народної депутатки Соломії Бобровської. Авторка розмістила зафільмований обід курсантів одного з військових навчальних закладів України. На тарілці одного з курсантів видно щось на кшталт ракоподібного.

Журналісти АрміяInform детально розібрали всі технічні аспекти сюжету даного відеоролика.

З опублікованого на сторінці Соломії Бобровської відео видно, що воно взяте зі «сторіз» інстаграм-сторінки alex_tymanov_group відомої української волонтерської спільноти під назвою «Алекс Туманов групп». За інформацією депутатки, відео надали курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба кілька днів тому.

Тепер щодо ракоподібної істоти. Враховуючи стандартні розміри столової ложки, зокрема її частини під назвою «черпак» — 7см/4,5 см (саме такий столовий прибор присутній на відео. — Авт.), можна зробити висновки стосовно розмірів істоти, які становлять приблизно 3,5–4 сантиметри.

З наших джерел із наукового середовища зоологів стало відомо, що зафільмована істота — дійсно ракоподібне, рачок, з харчовими якостями, як і у креветок. Ба більше, на відео видно, що ця істота не варилась у казані разом із борщем, адже ракоподібні, потрапивши в температуру 100 °C, отримують червоне забарвлення, такі властивості тканин їхнього тіла. У кадрі ж створіння зовсім не червоне, а зелено-коричневе, тобто не варене. Отже, в казані воно не було. Тобто у тарілку харківських курсантів ця істота потрапила не з першою стравою, адже згідно з пунктом 9 Наказу МО України № 140 «Про затвердження Порядку застосування Каталогу продуктів харчування», температура готової їжі до початку її приймання особовим складом повинна бути: для перших страв — не нижче 75 °C, а в казані взагалі був окріп — 100°C і рачок би почервонів…

Все набагато простіше. Ця істота нагадує силіконову іграшку або приманку для морської риболовлі, яку в даному випадку застосували як реквізит у відеоролику, щоб викликати певну реакцію у глядачів.

У цьому впевнені й у  Харківському національному університеті Повітряних Сил, звідки й з’явилось  відео. У посадових осіб, які відповідають за харчування курсантів і цивільних кухарів, які працюють у тамтешній їдальні, величезні підозри щодо достовірності даного ролика. Дуже схоже, що він зрежисований.

Керівництво навчального закладу провело власне розслідування, чи могло подібне трапитись  у їхній їдальні і виявило цікавий факт. За інформацією т.в.о. начальника університету полковника Андрія Бережного, відео з’явилося в інтернеті по обіді 22 квітня на одному з російських інтернет-ресурсів. Тоді ж у військовому виші негайно перевірили їдальню, але подібних істот не виявили.

Дане створіння абсолютно не притаманне фауні України і схоже на ракоподібних, які живуть у північних морях і океанах. Тобто на суходолі чи в приміщеннях кухні та їдальні ХНУПС воно навіть теоретично не вижило б, і у Харкові його можна побачити тільки в екзотичному зоомагазині. Або ще як реквізит аматорського відео.

Дослідження даної ситуації ще раз свідчить про відсутність медіаграмотності у користувачів інтернет-ресурсів, яких використовують у рамках класичних гібридних загроз для здійснення деструктивного психологічного впливу на свідомість громадян і військовослужбовців. Не можна виключати й того факту, що хтось, хто полюбляє вводити в оману споживачів соціальних мереж, тішиться від свого вміння створювати інформаційні події.


About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*