Skip to Content

Як роздерибанити «Укрпошту»

Як роздерибанити «Укрпошту»

Be First!
by 13 Серпня, 2014 Закони

Кого згідно з відомим прислів’ям слід пустити в город, щоб в результаті залишитися без городу? Правильно, його самого, з копитами і рогами. Що буде, якщо рекетира призначити главою Податкової служби? Приблизно те ж саме. А якщо менеджер приватної поштової компанії очолить Укрпошту?

Втім, чому з 9 квітня «Укрпошту» очолює Михайло Паньков, до того – заступник директора кур’єрської компанії «Міст Експрес». І з тих пір на підприємстві неспокійно. На «Укрпошті», зрозуміло – «Міст Експрес», навпаки розслабився і навіть висловив своєму екс-менеджеру повну підтримку у відкритому листі. Суть якого зводиться до того, що Паньков не заангажований компанією «Міст Експрес», а сама компанія не має ніякої зацікавленості в його останньому призначенні, пише “Главком“.

У відповідь на цей відкритий лист з’явився інший, не менш відкритий, але вже від колективу «Укрпошти». Там Панькова прямо звинувачують в тому, що він переводить великих корпоративних клієнтів держоператора на обслуговування в «Міст Експрес», а також в падінні тарифних доходів від послуг зарубіжних корпоративних клієнтів майже в три рази.

Що таке «Укрпошта», знають усі. Неповороткий поштовий монстр, який потребує реформах і модернізації – але монстр стабільно прибутковий.

А от що таке «Міст Експрес»?

Читайте также: Главный почтмейстер США получает на $24 тысячи меньше, чем директор «Укрпочты»
Якщо вірити експертним оцінкам, ця компанія займає третє місце на ринку кур’єрсько-поштових послуг, поступаючись лише державній «Укрпошті» і приватній «Новій пошті». І входить в бізнес-імперію «Росан».

Фінансово-промислову групу «Росан» очолює емігрувавший з України до Канади Ростислав Кисіль – хороший друг Михайла Панькова, а за сумісництвом – учасник львівського організованого злочинного угруповання Ореста Завінського, відомого в лихі 90-ті як «Завіня». Не пощастило Завіні – в 1994р. він був убитий в розборках, а його ОЗГ розпалася, поступившись місцем більш успішним конкурентам. Однак бойові соратники Завінського зуміли непогано влаштуватися. Так, Ростислав Кисіль обжився в Канаді. Здобуті злочинним шляхом кошти згодилися для відкриття бізнесу – так з’явилася фірма «Міст», так виросла бізнес-імперія «Росан». Придалися і навички, за допомогою яких Кисіль звик збагачуватися.

В результаті фірми, що входять до ФПГ «Росан», неодноразово ставали об’єктом пильного професійного інтересу правоохоронних органів. Можна згадати, наприклад, крадіжку 400 майнових сертифікатів посадовими особами ТОВ «Росан-Капітал» в 1996р. (СБУ відкривало з цього приводу кримінальну справу за статтею 86-1 КК – розкрадання в особливо великих розмірах).

І незаконне безмитне ввезення поголів’я свиней з Польщі на суму 600 тис. грн у 2003р.

І корупційні зв’язки з регіональним керівництвом Фонду держмайна України в Львівській області – в тому ж 2003р.

І модний спосіб підвищення прибутку через невиплату заробітної плати працівникам у 2004р.

І контрабандне ввезення великої партії відеозаписуючої апаратури – в 2004р, з порушенням відповідної кримінальної справи УСБУ Київської області.

Це минуле. А теперішнє у ТОВ «Міст Експрес» не менш цікаве. Чим заробляє поштовий оператор? Правильно, перевезеннями. Зокрема, переміщенням вантажів через державний кордон. У тому числі – контрабандним переміщенням.

Як розповідають джерела «Обозревателя», відповідальним за цей делікатни напрямок бізнесу є ще один колишній член ОЗГ Завіні – колишній боксер, а нині глава служби безпеки ТОВ «Міст Експрес» Володимир Цимбалюк, кримінальне прізвисько – «Чуда».

Цимбалюк-Чуда особисто контролює переміщення контрабандного товару через внутрішній митний пост, який по чистій випадковості розташований за однією адресою з ТОВ «Міст Експрес» – г. Львів, вул. Зелена, 147. Причому, кажуть, не гидує ця контора і переміщенням наркотичних препаратів.

Читайте также: “ВСУ убивает украинцев!” Отец главы “Укрпочты” оказался фанатом “русского мира”
Задіяно ТОВ «Міст Експрес» у ще одній нехитрій схемі: м’ясопродукти з Польщі невеликими партіями за перевіреним контрабандним каналом переміщалися на територію України, а звідти «Міст Експрес» доставляв їх на підприємства «Росан-Агро» для переробки та до Львова – на реалізацію.

Хочете ще схему? Будь ласка. Брендовий одяг зі складу в м. Дембіца (Польща) пакується в посилки і силами ТОВ «Міст Експрес» доставляється в Україну, на митний пост в селі Малих, а звідти – на підприємство «Транс Логістик сервіс». Там посилки перепаковують у вантаж під одного одержувача – і перенаправляються йому. Контрабанда? Контрабанда. Але комар носа не підточить.

Чи варто згадувати про таку класичну схему, як фіктивний експорт тютюнових виробів? Звичайно, варто – адже ТОВ «Міст Експрес» займається і цим високоприбутковим бізнесом. З фіктивного експорту вони отримують відшкодування ПДВ, а з продажу «експортованих» сигарет – неслабкий прибуток, адже товар-то неврахований! Це напрям, за даними наших джерел, теж курує Цимбалюк.

На тлі цього сущими дрібницями виглядають такі факти, як «кидання» бізнес-партнерів на гроші. Але саме до цих фактів слід придивитися уважно. Наприклад, в 2009 р луганське ПП «Трансгарант» надавало ТОВ «Міст Експрес» транспортно-експедиційні послуги на суму 1,2 млн грн. Послуги зробило, а суму – не отримало. Щоб не платити борги, в 2011 р ТОВ «Міст Експрес» звернулося в Госпсуд Львівської області з проханням почати процедуру банкрутства. Правда, потім заява була відкликана. Після чого була проведена нехитра маніпуляція для відходу від відповідальності: структури «Росан» виходять зі складу засновників ТОВ «Міст Експрес», змінюється його юридична адреса, фірму, яка заборгувала, «скидають», немов баласт, на одного засновника – фізособу Павла Бакуна. А як же поштово-кур’єрський бізнес, зв’язку та схеми? А для них реєструється нове ТОВ «Торговий дім» «Міст Експрес» – під старою торговою маркою.

Тепер вже ПП «Трансгарант» як кредитору довелося подавати в суд заяву про банкрутство ТОВ «Міст Експрес», на яке скинули цілу купу боргів – 32 млн грн. У числі головних кредиторів – податкова Сихівського району Львівської області та ПАТ «Кредобанк».

Шахрайство ТОВ «Міст Експрес» з відходом від боргових зобов’язань не сховалося від правоохоронних органів – слідчим управлінням Львівського ГУ МВС було відкрито кримінальне провадження щодо шахрайських дій (переклад активів з ТОВ «Міст Експрес» в ТОВ «ТД« Міст Експрес “”) №12013210010000125 .

Сталося це 9 квітня 2013.

А рівно через рік, день в день, заступник директора ТОВ «ТД« Міст Експрес» Михайло Паньков очолив «Укрпошту».

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*