Skip to Content

Як вигідно продати свої речі за кордон, навіть не маючи міжнародних магазинів

Be First!
by 3 Лютого, 2023 Економіка

Розмову вела Катерина Романенко

Кожен українець, що продає товари за кордон, знає про Western Bid.

Western Bid – це торгова агенція, яка допомагає українським продавцям приймати платежі, працювати із міжнародними майданчиками та покупцями, а останні декілька років ще й доставляти товари до дверей замовників у різних країнах світу. Однак далеко не всі, хто має хороший товар чи вінтажні речі, мають власні магазини та готові бути продавцями.

Сьогодні ми спілкуємося з одним із керівників компанії Western Bid в Україні Олександром Радічем саме про особливий проєкт – “Комок”, який дає можливість як звичайним українцям, так і виробникам, продавати товари закордон, делегуючи усі турботи професіоналам.

– Олександре, скажіть, будь ласка, як народилася ідея створити сервіс онлайн комісіонки – “Комок”?

– Ми вже давно допомагаємо українським продавцям продавати свій товар на міжнародних маркетплейсах. Агенція “Вестерн Бід” з 2001-го року надає посередницькі послуги у сфері електронної комерції на міжнародних майданчиках eBay та Etsy, але люди часто запитують, чи можуть вони повністю доручити продаж та зосередитися на виробництві чи закупівлі потрібних товарів. Щоб хтось взяв на себе всю роботу, повʼязану з продажем, а вони тільки отримували гроші за проданий товар. Оскільки наша місія – зробити електронну комерцію максимально доступную для кожного українця, на основі таких запитів і зʼявилася ідея сервісу “Комок” – першого українського онлайн комісійного магазину для міжнародних ринків. Він підходить як для виробників, так і для продажу власних речей, які були у використанні.

Олександр Радіч, представник Western Bid в Україні

– То “Комок” по суті приймає товари на реалізацію?

– Саме так. Ви надаєте товар нам, він зберігається у нас і продається на міжнародних майданчиках. А після продажу ми відправляємо товар замовнику, а ви – отримуєте виплату.

– А що ж можна продати через “Комок”?

– Фактично все, що не заборонено до пересилки через кордон. У кожній домівці є багато вінтажних речей, які вже не мають достатньої цінності для власника.

Навіть те, що колись тішило та наповнювало згадками про минуле, антикваріат чи сувеніри з далеких країв. Статуетки, музичні інструменти, годинники, механічні іграшки, фотоапарати, бронзовий сервіз, шахи або картина. Це можуть бути давно забуті речі – книги, прикраси, домашній декор. Це природньо, бо ми змінюємося, та наші інтереси вже не такі, як раніше. Щось із речей нам вже не цікаве і ніби займає зайве місце, але щось стримує позбутися його, раптом згодиться. Тут в пригоді і стає наш “Комок”, через який можна все це виставити на продаж.

– Добре, такий товар виставляється на міжнародному майданчику і він дійсно може бути цікавий західним покупцям і за нього можна отримати хороші гроші?

– Для вас це може бути несподіванкою, але іноземні колекціонери іноді можуть заплатити королівську ціну за якусь дрібничку. Проте звичайному українцю знайти такого покупця самому дуже важко – ми не їздимо на всесвітні аукціони, та не можемо викласти свій скарб на блошиному ринку десь у передмісті Сакраменто чи Чикаго. Але завдяки “Комку” можемо викласти його на тому ж Ebay, на американському розкрученому акаунті нашої компанії. І там знайти того самого покупця.

Товари ручної роботи продаються по всьому світові

Товари ручної роботи продаються по всьому світові.
Western Bid

Зверніть увагу, що згадані предмети – це лише приблизний перелік речей, які можуть бути цікавими колекціонерам, і він не є вичерпним. Важливо також зазначити, що вартість і попит на ці предмети можуть сильно відрізнятися залежно від окремого виробу, його стану та поточних ринкових умов.

А чи можуть продавати через ваш сервіс виробники сучасної продукції?

– Мають продавати! На це є великий попит. У нас в Україні чимало виробництв і маленьких і середніх, які виробляють дуже популярні у світі товари зі шкіри, дерева, металу, каменю, акрилу, матерії і навіть у їх поєднанні.

Виробникам цікаво з нами співпрацювати, бо їхній товар є у певній кількості, або з різними варіаціями. Через наш сервіс багато продають тематичних сувенірів, декору і оздоблень для дому та офісів, дерев’яні світильники, сумки, ремені та елементи одягу зі шкіри, металеві фігурки стімпанк, різьблені дерев’яні фігурки, в’язані іграшки амігурумі, вишиванки, прикраси ручної роботи та різноманітні речі для домашніх тварин.

До того ж виробники зазвичай можуть робити персоналізацію на власному товарі, а це неабияк приваблює іноземних покупців.

Українські виробники можуть знайти нові для себе ринки

Українські виробники можуть знайти нові для себе ринки
Western Bid

– А чому ці ж люди не можуть продавати це самостійно закордон?

Чому ж, можуть. Але практично це не так багато кому вдається. Фактично тим, хто встиг відкрити собі магазини на іноземних майданчиках кілька років тому. З 2021-го року відкрити новий магазин на Etsy з України – неможливо. На eBay є свої особливості – довгий шлях до реальної можливості продавати і висока частота блокування новачків.

Крім того, на маркетплейсах потрібно пройти нелегкий шлях з купою потенційних організаційних, навіть бюрократичних перешкод до запуску свого магазину. Через чималу кількість обмежень навіть давно працюючий акаунт можуть банально забанити. Для виставлення товару на продаж потрібно робити професійні описи та фотографії, ретельно підбирати назви та теги, що корелюються з пошуковими запитами. Зазвичай у новачків місяцями немає продажів і це неабияк знижує їх мотивацію і прагнення щось продовжувати. А після продажу треба упакувати товар і переслати покупцю на іншому кінці світу. Усе це – час, зусилля, навички і вміння, яких не кожен хоче і готовий набувати. Тим більше, якщо в нього всього кілька одиниць товару, які потрібно продати.

До того ж, інколи товар може прийти пошкодженим чи взагалі загубитися дорогою, а у деяких випадках клієнт-покупець хоче повернути свої гроші за сплачений і вже отриманий товар, бо він чомусь йому не сподобався. І це ризики, нерви і знову ж таки цінний час на комунікації з клієнтами, апелювання на скарги та розв’язання проблемних диспутів з платіжними системами.

– Тобто, виходить, що рішення для того, хто не готовий усім цим займатися, але хоче продати свій “скарб” – це “Комок”?

– Так. Комок унеможливлює будь-які відмовки та робить процес продажу своїх товарів максимально прийнятним та простим для будь-якої людини, наскільки би далекою вона не була від продажів та бізнесу. Наша компанія знаходиться у США, то ж наші магазини мають американську реєстрацію. Я веду до того, що американцям у пошуку товари з наших магазинів будуть показані вище, ніж з магазинів з інших країн. Деякі українські виробники використовують “Комок” як бізнес-інструмент, що дає можливість протестувати увагу іноземних покупців до своєї продукції, визначитись із ринковою вартістю та для пошуку власної ніші, щоб далі спеціалізуватися виключно на певному товарі.

– Зрозуміло. А на яких саме майданчиках публікуються товари, які клієнти додають на “Комок”?

– Ми виставляємо товари на чотирьох маркетплейсах:

  • EBAY – це один із найпопулярніших торговельних майданчиків на заході, на якому продається усе. Згідно зі статистикою, на eBay приблизно 135 млн покупців. Усі товари з “Комка” в першу чергу потрапляють саме сюди.
  • BONANZA – це наступний американський маркетплейс, куди також виставляються на продаж лоти з товарами наших клієнтів.
  • LAVKY – третій маркетплейс. Він створений компанією Western Bid та все більше набирає популярності серед покупців.
  • ETSY – четвертий маркетплейс, куди ми розміщуємо товари. Але він підходить не для всіх товарів. Якщо в усіх попередніх маркетплейсах є можливість розміщувати товари різного типу в одному магазині, то Etsy потребує, щоб магазини були тематичними.

Наразі вже активні наші магазини на Etsy для виробів із дерева та для виробів із текстилю. Якщо товар підпадає хоча б під одну із цих категорій, його обов’язково буде розміщено і на Etsy. З часом список магазинів, а, відповідно, і товарів, які ми можемо опублікувати на Etsy через Комок буде розширюватися.

Загалом же західні маркетплейси – це можливість показати свої товари широкій міжнародній аудиторії, яка готова купувати їх за хороші гроші. І з нами клієнти отримують таку можливість!

Єдина умова – це наявність у Вас тієї самої чудової, унікальної, бажаної речі, яку прагне отримати покупець у заокеанських країнах.

І, дійсно, продавати свої речі на найбільших маркетплейсах у світі через американського посередника – це хороший підхід. Виходить, що Комок робить всю “брудну” роботу, а ти тільки надаєш свій товар і отримуєш гроші, коли він продається.

– Можете надати покроковий план, що треба зробити?

– Все дуже просто.

По-перше, якщо ви – виробник, визначаєтеся із товаром який хотіли би виставити на продаж. А якщо просто хочете продати щось – шукаєте у себе вдома таке, що може бути корисним і цікавим іншій людині. Щось потенційно цінне, але Вам наразі непотрібне.

На цьому етапі хороша ідея – це подивитися на тому ж Ebay.com чи інших майданчиках, за скільки доларів виставляють і, головне, купують, схожі товари. Адже Вам потрібно визначити, яку ціну на товар встановити. На нашому сайті та інстаграмі ми ділимося порадами щодо цього та інших кроків співпраці з нами.

По-друге, заходимо реєструватися в системі Комок. Посилання в кінці статті. Там усе просто – базова реєстрація.

По-третє, додаємо свій товар (фотографії та опис) та оплачуємо комісію системи з виставлення товару на продаж. Як зробити фотографії для продажу і як скласти опис, щоб підвищити вірогідність продажу – також надаємо поради для вас на нашому сайті.

Товар треба прислати до Києва або Львова, або ж принести до одного з наших чисельних офісів в Україні. Ми є майже у всіх обласних центрах, за винятком тимчасово окупованої території. Тож, можна також зайти познайомитися і поставити запитання.

Для тих у кого немає фото – надаємо послугу з професійної предметної фотозйомки.

Після отримання і опрацювання товару ми розмістимо його відразу на декількох майданчиках в залежності від категорії, до якої належить ваш товар.

Продати можна і старі, вінтажні речі, які були у використанні

Продати можна і старі, вінтажні речі, які були у використанні
unsplash

У разі продажу товару ми самостійно комунікуємо з покупцем, пакуємо, оперативно робимо міжнародну відправку через власний сервіс пересилки, сплачуємо комісії торгових майданчиків, узгоджуємо проблемні моменти у разі їх виникнення.

Ну і вишенька на торті – виплата вам за проданий товар, що заохотить вас продавати через нас ще і ще. Як правило, ми робимо виплати на 2-й робочий день після отримання оплати від покупця.

– Можете дати посилання, куди треба йти, де читати інформацію і де саме реєструватися?

– Так, звісно ж. Дізнавайтеся детальніше про те, як працює онлайн комісійний магазин “Комок” – https://komok.ua/how_it_works_ua, реєструйся та додавай свій товар, щоб він вже за кілька днів був перед очима іноземних покупців.

Через наш сервіс уже виставлено сотні найрізноманітніших товарів – дехто виставляє на продаж свої радянські речі, а дехто не встиг створити свій магазин на Etsy і зараз займає свою нішу там завдяки “Комку”.

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*