Skip to Content

За Міноборони поновлено право на військовий полігон площею 7,7 тис. га на Київщині

Be First!
by 23 Червня, 2021 Події

Військовий полігон на Київщині поблизу села Дівички десятки років був одним з ключових об’єктів для підготовки військових артилеристів. Територія, відведена для полігону, займала тисячі гектарів, що забезпечувало умови виконання стрільб максимально наближеними до бойових.

Проте, починаючи з 2013 року частина нерухомого майна полігону, однієї з ключових ланок у підготовці офіцерів, навчальних стрільбах та військових навчаннях, була передана іншій державній структурі, яка у подальшому безпідставно оформила за собою право користування на всю земельну ділянку площею 7,7 тис. га. Це унеможливило розвиток військової інфраструктури, розбудову та використання у повному обсязі полігону «Дівички» Збройними Силами України.

Через відсутність належного контролю за земельною ділянкою, у Бориспільському районі Київської області протиправно вибули з державної власності 540 га території полігону і на Публічній кадастровій карті України з’явилось 70 нових ділянок – 230 га землі у результаті «дерибану» розділили між собою 15 комерційних структур, а решту було приватизовано фізичними особами.

З огляду на збройну агресію на сході держави та проведення Операції Об’єднаних сил, українська армія нагально потребує підготовки висококваліфікованих фахівців, а тому повернення військового полігону мало надзвичайно важливе значення.

Починаючи з 2018 року Міноборони вживало заходів щодо повернення земельної ділянки площею близько 7,7 тис. га на території с. Дівички, проте, через колізії в законодавстві та відсутність комунікації між органами державної влади цей процес розтягнувся на роки.

18 червня 2021 року Міністерством оборони усунуто масштабну проблему, що негативно впливала на обороноздатність держави: у взаємодії з Київською обласною державною адміністрацією, за сприяння Мінагрополітики, право постійного користування всією земельною ділянкою полігону зареєстровано за оборонним відомством. Спільно з правоохоронними органами та Держгеокадастром будуть запущені механізми, спрямовані на повернення протиправно відчужених земель.

А артилеристи сухопутних, десантно-штурмових військ та морської піхоти отримають змогу проводити навчальні стрільби, спеціальну, тактичну, індивідуальну і фізичну підготовку на полігоні поблизу села Дівички Бориспільського району Київської області.


About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*