
70 мільярдів доларів — ціна неефективного управління Україною
Україна через неефективне управління і недостатнє верховенство права протягом п’яти років недоотримала 70 мільярдів доларів надходжень до бюджету.
Про це свідчать результати дослідження Центру економічної стратегії.
“Ця сума вища за весь український зовнішній борг. Тобто, проблему його обслуговування можна було б вирішити за рахунок ліквідації тільки найбільших корупційних схем… При цьому дана сума включає в себе тільки втрати в сфері державних фінансів, вона не відображає, скільки могла б заробити економіка, приватний сектор, наприклад, за рахунок появи ринку землі, поліпшення інфраструктури або усунення “дірок” “чорного” імпорту-експорту”, – прокоментував результати дослідження виконавчий директор ЦЕС Гліб Вишлінський.
За даними дослідження, істотне посилення верховенства права в Україні за п’ять років могло б дати економічний ефект в 26,6 млрд доларів одноразових надходжень і ще 8,6 млрд доларів додаткових надходжень щороку.
Вишлінський зазначив, що найбільша сума в структурі бюджетних втрат стосується відкриття ринку землі та ухилення від сплати податків при оплаті праці.
Прозорий і повноцінний ринок сільськогосподарської землі замість ринку оренди земельних ділянок відкрив би можливості для отримання додаткових 12,4 млрд доларів до бюджету одноразово і 52 млн доларів щорічно, підрахували аналітики ЦЕС.
About Author
Олесандр Величко відомий як опозиційний громадський діяч, зірка сучасної журналістики і борець за народні права. Він автор документальних фільмів про популярних діячів культури, спорту, політики та історичні події 20 століття. За самовіддану роботу в сфері телемовлення та журналістики Олесандр Величко у 2010 році отримав премію імені Влада Лістьєва, з яким у 90-х роках встиг попрацювати.