Skip to Content

Ці пісні «заборонено» слухати на Новий рік: у Росії сформували «чорний список» музикантів

Be First!
by 31 Грудня, 2022 Події

Це музиканти, які засуджують російське вторгнення в Україну

Скріншот відео Монеточки на YouTube

У грудні 2022 року у російськомовних сегментах Twitter і Telegram поширилося вірусне повідомлення. Йдеться про заборону для московських шкіл на новорічних вечірках вмикати музику деяких російських та українських виконавців.

Хоча залишається незрозумілим, чи це повідомлення було реальним, багато зі згаданих гуртів і виконавців включені до «чорного списку»: їх концерти справді зараз заборонені в Росії після вторгнення в Україну, оскільки вони вважаються «антипатріотичними» або «антиросійськими».

Global Voices вибрали для вас кілька пісень зі списку «заборонених» виконавців і гуртів.

Монеточка – співачка з Єкатеринбурга, півторамільйонного російського міста на Уралі. Їй було лише 15 років, коли вона стала популярною завдяки своїм пісням. З того часу вона випустила кілька дуже популярних альбомів. Коли в лютому 2022 року почалося російське вторгнення в Україну, вона покинула РФ та відкрито засудила війну.

Це її останнє відео з піснею «Гори, гори». Вона співає: «Гори, моя країна, гори, не гаси вогонь», засуджуючи те, на що перетворилася Росія.

Один із найпопулярніших українських гуртів, який увійшов до списку, – «Океан Ельзи». Гурт на світовій музичній сцені з 1994 року, а його лідер Святослав Вакарчук також є політичним діячем. Цього року гурт мав чимало концертів у Європі на підтримку України. Це стара пісня, але вона дуже символічна і актуальна: вона називається «Без бою» і розповідає про те, що людина ніколи не здається без боротьби.

Ще один заборонений артист – реп-музикант Oxxxyimiron. Він один із найпопулярніших виконавців російського репу, брав участь у громадських акціях протесту. Він також покинув Росію після вторгнення в Україну. Ця пісня під назвою «Ойда» засуджує війну і Путіна.

Загалом, до чорного списку увійшли 29 виконавців і гуртів. Деякі з них, наприклад Little Big і Manizha, навіть представляли Росію на Євробаченні у попередні роки. Деякі з них дуже старі класики, наприклад, Борис Грєбенщиков або рок-гурт «ДДТ». Усі вони однозначно засудили російське вторгнення в Україну.

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*