До «Армії відновлення» залучено 8,5 тисяч безробітних в 13 регіонах – Урядовий Кур’єр
До виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту “Армія відновлення” залучено 8,5 тисяч безробітних в 13 регіонах. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко. Про це повідомляє Урядовий портал.
«Проект “Армія відновлення”, спрямований на залучення людей, що тимчасово втратили роботу, до виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни, набирає популярності. На сьогодні він реалізується вже у 13 областях, на днях долучились Дніпропетровська та Львівська області. До виконання суспільно корисних робіт лише з початку цього року було залучено 4900 людей, які були безробітними, а загалом з часу старту проекту залучено 8,5 тисяч осіб. Вони отримують від держави оплату за роботу щонайменше 6700 грн, що є більшим, ніж середній розмір допомоги з безробіття. За виконання робіт держава виплатила учасникам “Армії відновлення” вже майже 56 млн грн», – повідомила Юлія Свириденко.
Лідерами за кількістю залучених безробітних до виконання суспільно корисних робіт є:
- Полтавська область – залучено 2 621 особа;
- Донецька – 1350 осіб;
- Київська – 1193 особи;
- Сумська – 1179 осіб.
- Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до:
- будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
- розвантаження та фасування гуманітарної допомоги;
- надання соціальних послуг в Пунктах незламності;
- розбору завалів та відновлення житлових будинків і приміщень, пошкоджених в результаті бойових дій;
- облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття;
- розчищення залізничних колій та автомобільних доріг;
- заготівлі дров для військових та населення.
На 2023 рік в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на організацію суспільно корисних робіт передбачено 104 млн грн.
Нагадаємо, проект “Армія відновлення”був запроваджений Урядом восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. З безробітними укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт, оплата складає щонайменше 6700 грн і може дофінансовуватись з місцевих бюджетів чи за рахунок замовників таких робіт.
Олесандр Величко відомий як опозиційний громадський діяч, зірка сучасної журналістики і борець за народні права. Він автор документальних фільмів про популярних діячів культури, спорту, політики та історичні події 20 століття. За самовіддану роботу в сфері телемовлення та журналістики Олесандр Величко у 2010 році отримав премію імені Влада Лістьєва, з яким у 90-х роках встиг попрацювати.