Skip to Content

Електронні лікарняні та безкоштовні обстеження. Що зміниться в медицині у 2019-му

Електронні лікарняні та безкоштовні обстеження. Що зміниться в медицині у 2019-му

Be First!
by 1 Січня, 2019 Медицина

У новому році на Україну чекає подальше впровадження масштабної медичної реформи, запущеної Міністерством охорони здоров’я.

Нагадуємо про декілька найважливіших нововведень, які чекають на лікарів та пацієнтів у 2019 році.

Електронний документообіг

До кінця 2019 року сімейні лікарі повинні повністю перейти з паперового на електронний документообіг: в електронному вигляді буде вестися медична карта пацієнта, виписуватися рецепти, лікарняні листи та направлення до інших лікарів.

Раніше в 2018 році в Україні вже запустили електронну систему охорони здоров’я е-Helth – саме через неї лікарі підписують декларації з пацієнтами.

Тепер же в МОЗ сподіваються, що скасування інших паперових медичних документів мінімізує шахрайські та корупційні схеми. Щоб відкрити лікарняний, лікарю потрібно буде внести дані в спеціальну програму. При цьому роботодавець відразу отримає інформацію про співробітника, який вийшов на лікарняний.

Замість паперових карток також заведуть електронні. У них лікарі вноситимуть всі дані про здоров’я людини і прописуватимуть лікування.

В електронний формат також перейдуть рецепти за програмою Доступні ліки. Якщо лікар призначить препарат, який входить у державну програму, то за електронною рецептом в аптеці його видадуть безкоштовно.

Безкоштовна діагностика

Найважливішим нововведенням 2019-го стане також впровадження нової державної програми безкоштовної діагностики – її планують запустити з другої половини року.

У тих державних або приватних клініках, які підпишуть договір з Національною службою здоров’я України, можна буде безкоштовно пройти великий перелік необхідних діагностичних обстежень – близько півсотні, за даними Міністерства охорони здоров’я.

Серед них – рентгенографія, мамографія, ехокардіографія серця, УЗД-діагностика, ендоскопія, кілька видів біопсії, більше десятка видів аналізів та інші дослідження. Пройти їх можна буде за державний рахунок за напрвленням від сімейного лікаря. Таким же чином можна буде потрапити і до лікарів-спеціалістів – Нацслужба здоров’я оплатить їхні послуги в партнерських медичних закладах, якщо направлення видав той сімейний лікар, з яким пацієнт підписав декларацію.

Послугу будуть вводити поступово в різних регіонах, однак в МОЗ сподіваються, що в результаті близько 80% потреб українців в медичних обстеженнях покриє держфінансування.

Нагадаємо, перший етап медичної реформи стартував 2 квітня 2018 року. Українці отримали можливість підписати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Поліклініки почали отримувати фінансування за принципом “гроші ходять за пацієнтом”.

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*