Skip to Content

Справу проти Шабуніна передають до суду

Справу проти Шабуніна передають до суду

Be First!

Слідчий та прокурор вручили копію обвинувального акту голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну. Його звинувачують у побитті журналіста.

Про це повідомляється на сайті антикорупційної організації.

За даними центру, захисникам активіста було відкрито 2 томи матеріалів кримінального провадження.

“Це означає, що слідство повністю завершено і справа передається до суду”, – прокоментувала адвокат Шабуніна Олена Щербан.

Згідно з повідомленням, за Кримінальним процесуальним кодексом справа має розглядатися у Дніпровському районному суді Києва – за місцем інциденту.

У ЦПК нагадали, що з моменту початку розслідування (8-го червня 2017 року) минуло сім з половиною місяців та п’ять місяців з моменту оголошення Шабуніну першої підозри (16 серпня).

Справу, відповідно до судової ухвали, розслідували 10 слідчих.

За словами адвокатів Шабуніна, такий час для розслідування цієї категорії справ є надто великим. Вони стверджують, що за результатами ознайомлення з матеріалами зрозуміло, що слідство не довело двох ключових моментів: статусу журналіста у Всеволода Філімоненка та причинно-наслідкового зв’язку між ударом та травмою останнього.

Раніше слідство перекваліфікувало справу проти Віталія Шабуніна з тілесного ушкодження громадянина на побиття журналіста, що передбачає до 5 років в’язниці.

Як відомо, 8 червня 2017 року “Центр інформації про права людини” повідомив про конфлікт між головою Центру протидії корупції та Всеволодом Філімоненком, який представлявся журналістом видання “Голос народу”, біля Дніпровського військкомату Києва.

Тоді Філімоненко дістав газовий балончик і пирснув в обличчя Шабуніна. Голова ж ЦПК заявляв, що вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги.

Сам Шабунін у соцмережі Facebook звинувачував Філімоненка у веденні замовної кампанії з метою компрометування.

2 серпня стало відомо, що слідче управління фіскальної служби Києва порушило кримінальне провадження проти керівників громадської організації “Центр протидії корупції”.

15 січня 2018 року Шабуніна та Філімоненка викликали на допит у цій справі до Дніпровського районного відділку поліції Києва. Юрист ЦПК вважає, що саме на допиті поліція дійшла висновку, що Філімоненко був журналістом.

Але у центрі кажуть, що Філімоненко, який називає себе журналістом, більш відомий своїми багатьма провокативними роликами, а не журналістськими матеріалами.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*