Skip to Content

Уряд затвердив механізм реагування на кібератаки – Урядовий Кур’єр

Be First!

 Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка визначає процедуру реагування на кіберінциденти та кібератаки. Це дасть можливість вчасно реагувати і планувати заходи із кіберзахисту. Про це повідомляє Урядовий портал.

Зараз відбувається перша світова кібервійна. Тому надзвичайно важливо посилювати кіберстійкість країни. Для цього необхідно вчасно і правильно реагувати на кібератаки, щоб уникнути негативних наслідків. Визначений порядок реагування дасть змогу:

  • швидко виявити та захиститися від кіберінцидентів чи кібератак;
  • повідомити про небезпеку, запобігти негативним наслідкам чи мінімізувати їх;
  • виявити і виправити вразливості;
  • відновити сталість і надійність функціонування інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних, технологічних систем та інших об’єктів кіберзахисту.

Процедура реагування на кібератаки та кіберінциденти складається з декількох етапів: підготовка, виявлення й аналіз, стримування, усунення, відновлення, аналіз ефективності заходів з реагування. Також постанова визначає критичність кібератак та кіберінцидентів.

Документ розроблений Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України на виконання Плану реалізації Стратегії кібербезпеки України.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*