Skip to Content

Верховний Суд розпорядився легалізувати одностатеві шлюби в Непалі

Be First!

Непал досягнув значних успіхів відносно прав ЛГБТК+

Люди зібралися на першому прайді в Непалі біля Федерального паламенту Непалу 29 червня 2019 року. Фото AllyProud з Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0.

2 травня 2023 року одностатеві шлюби, нарешті, після кількох років правових суперечок, легалізував своїм розпорядженням Верховний Суд Непалу. На додаток, суд рекомендував розширити визнання на інші одностатеві стосунки. Це знакове рішення робить Непал першою країною Південної Азії, яка дозволяє одностатеві шлюби. Захист прав ЛГБТК+ і визнання їх засадничими правами спочатку підтвердила нова конституація Непалу, як була готова у вересні 2015 року. 

У 2007 році група ЛГБТК+ активістів представила Верховному Суду петицію, розпочавши правову суперечку, яка тривала 16 років. Петиція затято відстоювала узаконення одностатевих шлюбів і включала інші вимоги рівних прав і визнання для квір-спільноти. Хоча Цивільний кодекс Непалу забороняє одностатевим парам вступати в законний союз, питання надання їм повної шлюбної рівності тривалий час чекало на вирішення. З новим рішенням уряд, як очікують, в найближчому майбутньому перегляне Цивільний кодекс. На цьому шляху активісти стикалися з невдачами і викликами. У 2018 році чиновники вровадили Кримінальний кодекс, який визнавав тільки гетеросексуальні шлюби, повідомляли медіа Непалу. 

Різні правозахисні організації і загальна публіка тішаться новому досягненню і використовують соціальні мережі, щоб спонукати свій уряд почати виконання рішення Верховного Суду. 

Human Rights Watch твітнули:

#Nepal’s Supreme Court has been clear on LGBT rights: equality should be the target.

But the government needs to move faster on implementation.

Read more from @astroehlein in today's #DailyBrief: https://t.co/H2a8jM4WlJ pic.twitter.com/KlVyyw5tEt

— Human Rights Watch (@hrw) May 2, 2023

Верховний Суд Непалу висловився ясно щодо прав ЛГБТ: метою має бути рівність. 

Але уряду потрібно швидше просуватися з імплементацією. 

Читайте більше в @astroehlein у сьогоднішньому #DailyBrief: https://t.co/H2a8jM4WlJ pic.twitter.com/KlVyyw5tEt 

— Human Rights Watch (@hrw), 2 травня 2023

Користувач Twitter в Індії написав:

– Nepal court legalised same sex marriage
– Pakistan passed Transgender act
– Srilankan PM promised to support decriminalization bill
Can 2023 [be a] good [time] for India to legalise same sex marriages?

— Vikki – விக்கி (@vikranthprasann) May 3, 2023

Суд у Непалі легалізував одностатеві шлюби
Пакістан прийняв Акт щодо трансгендерів
Прем’єр-міністр Шрі-Ланки пообіцяв підтримати закон про декриміналізацію
Чи 2023 – це не час для Індії легалізувати одностатеві шлюби?

— Vikki – விக்கி (@vikranthprasann) 3 травня 2023

Заступник директора в Азії Human Rights Watch Філ Робертсон твітнув:

Huge step forward for #LGBT rights in #Nepal with Supreme Court ruling that gov't must recognize same-sex marriages between Nepalis and foreigners! Time for #Thailand & other countries in SE Asia to follow suit! https://t.co/EhZcJUC8dl

— Phil Robertson (@Reaproy) May 2, 2023

Великий крок в бік прав ЛГБТ в Непалі з рішенням Верховного Суду, що уряд має визнати одностатеві шлюби між непальцями і іноземцями! Настав час Тайланду і іншим країнам Південно-Східної Азії наслідувати приклад! https://t.co/EhZcJUC8dl

— Phil Robertson (@Reaproy) 2 травня 2023

29 червня 2019 року був організований найперший повноцінний прайд, який зібрав людей різної гендерної і сексуальної орієнтації. 

Участники непальського прайду у 2019 році в Новому Банешворі. Фото Санжіба Чавдхарі, використовується з дозволу.

Непал досягнув значних успіхів відносно прав ЛГБТК+ і вважається однією з найбільш дружніх до ЛГБТК+ країн Південної Азії. Не так давно, члени ЛГБТК+ спільноти були позбавлені основних прав людини і доступу до державних ресурсів, але зараз вони користуються набагато більшим суспільним прийняттям і свободою. Конституція країни визнає їх права, в тому числі можливість отримати громадянство. У 2021 році уряд вперше включив у перепис ЛГБТК+ спільноту, щоб надати їм кращий доступ до послуг соціального забезпечення, охорони здоров’я і освіти. Проте, незважаючи на позитивні зміни, через суспільні табу люди ЛГБТК+ досі стикаються з цькуванням, стигматизацією і дискримінацією. 

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*