Skip to Content

Висока мінімалка до ФОПа доведе, або Хто в Україні став більше заробляти

Висока мінімалка до ФОПа доведе, або Хто в Україні став більше заробляти

Be First!
by 1 Лютого, 2018 Економіка

Зарплати не встигають за рішеннями уряду з підвищення “мінімалки”. Натомість доходи ФОПів стабільно зростають. Про що це може свідчити?

За останні три роки уряд підняв мінімальну заробітну плату більш ніж утричі. Міністри звітують, що це справило позитивний ефект на економіку та ринок праці. Насправді ніхто в Україні ще не досліджував, до яких структурних змін на ринку праці це призвело.

Але відкриті статистичні дані свідчать про посилення небезпечної тенденції: приватний сектор не поспішає піднімати немінімальні з/п, у той же час доходи ФОПів динамічно зростають. Скоріше за все, має місце поширення практики використання ФОПів для оплати праці, що позбавляє соціального захисту вже сотні тисяч українців.  

З 1 січня 2018 року мінімальну зарплату було підвищено на 523 грн — до 3723 грн. Якщо враховувати темпи інфляції, це найвищий рівень мінімальної зарплати за весь час існування гривні.

Мінімальна зарплата перед початком кризи, у січні 2014 року, становила 1218 грн. Якщо перерахувати її в цінах грудня 2017-го, вона буде еквівалентна нинішнім 2786 грн.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*