Skip to Content

Лещенко розповів, скільки планує заробити Ахметов на українцях за допомогою “зеленої” енергетики

Лещенко розповів, скільки планує заробити Ахметов на українцях за допомогою “зеленої” енергетики

Be First!

Минулого сесійного тижня в парламенті запланували спецоперацію, цинізм якої вражає. В закон про аліменти для дітей при розгляді в другому читанні, потрапила правка про податкову пільгу на імпорт енергетичного обладнання. Автором поправки виступив один з депутатів “Народного фронту”, який давно підозрювали в лояльності до олігарха.

Про це у своєму відеоблозі “Чесна політика” розповів Сергій Лещенко.

Читайте також: Це насмішка, а не покарання, – Лещенко про вирок для Холодницького

За його словами, регламент Верховної Ради напряму забороняє включати до другого читання поправки, які не стосуються предмету відання закону. Але для Ахметова та його партнерів з Банкової закон не писаний, якщо на горизонті маячать чергові сотні мільйонів грошей.

Лещенко запевняє, що поправку про енергетичне обладнання спеціально для Ахметова включила голова податкового комітету Ніна Южаніна – пряма креатура Петра Порошенка, колишня співробітниця його телеканалу та аудитор бізнесу президента до обрання в парламент цього скликання. Без доброї волі Банкової вона ніколи б не пішла на відверту аферу.

А тепер розгадка. Податкова пільга мала розпочатися влітку цього року і закритися наприкінці 2019 року. Як виявилося, це на цей період Ахметов планував розбудувати свій сонячний бізнес. Іншими словами – податкова пільга на обладнання для сонячної енергетики була заточена виключно під Ахметова. І саме коли ДТЕК планував зупинити інвестиції в сонячну енергетику, тоді й мала припинитися дія пільги,– зазначив нардеп.

Як розповів депутат, агенція Fitch у свіжому рейтингу “зеленого” бізнесу компанії Ахметова ДТЕК вказала, що до кінця 2019 року олігарх планує збудувати 740 Мегаватів потужностей на “зеленому” тарифі. Вони навіть вказали конкретні суми за конкретні роки – понад 400 мільйонів євро у 2018 році та майже 300 мільйонів євро у 2019 році. А після того, коли і пільги припиняли би свою дію лише 1 мільйон євро у подальші роки. 
https://24tv.ua/leshhenko_rozpoviv_skilki_planuye_zarobiti_ahmetov_na_ukrayintsyah_za_dopomogoyu_zelenoyi_energetiki_n998702

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*