Skip to Content

НСЗУ окреслила зміни в сфері спеціалізованої медицини в 2020 році

НСЗУ окреслила зміни в сфері спеціалізованої медицини в 2020 році

Be First!

Наступного року у медицині вторинної ланки планують починати реалізувати програму медичних гарантій.

Про це повідомив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко, передає пресслужба виконавчого органу. 

Як зазначається, під час прессконференції у Львові Петреченко розповів про послуги та їхню оплату відповідно до програми медичних гарантій. 

Зокрема, НСЗУ сплачуватиме 8500 грн за пологи, 19 500 грн – за лікування одного інсульту, 15 800 грн – за лікування інфаркту. Для українців ці послуги будуть безкоштовними, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків. 

Було анонсовано, що програма медичних гарантій (або гарантований пакет медичних послуг) прийде на заміну псевдобезкоштовній медицині вже у 2020 році. До неї увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації. Чіткий перелік безоплатних для українців медичних послуг буде відомо після затвердження державного бюджету на наступний рік.

Перш за все, програма зосереджуватиметься на лікуванні гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомозі в пологах і неонатальній допомозі, ендоскопічному обстеженні, спрямованому на ранню діагностику онкологічних захворювань. За вказані послуги НСЗУ сплачуватиме медзакладам за пріоритетним тарифом. 

У службі пояснили, аби укласти договір з НСЗУ, закладам потрібно буде стати комунальними некомерційним підприємствами, мати чинну ліцензію, комп’ютери, щоб підключитися до електронної системи охорони здоров’я, необхідне обладнання та персонал. Для укладення договору на надання пріоритетних послуг заклад повинен відповідати вимогам, визначеним НСЗУ.

«Національна служба здоров’я працює в інтересах пацієнта. Сьогодні безоплатний перелік послуг доступний на первинці. Далі – буде розширюватися на інші рівні медичної допомоги. Пацієнт користується. НСЗУ платить. Якщо заклад уклав договір з НСЗУ на надання пріоритетних послуг і отримує оплати за цим договором, ніхто в цьому закладі не може вимагати у пацієнта гроші за це. Якщо ж таке відбувається, пацієнт може звернутися на контакт-центр НСЗУ за коротким номером 16 77. Ми вивчимо випадок і за необхідності будемо вживати відповідних заходів. Ми маємо право призупинити оплати і навіть розірвати договір. І я б не рекомендував закладам так ризикувати», – наголосив Петреченко.

У перспективі послуги спеціалізованої медичної допомоги за програмою медичних гарантій можна буде отримати безоплатно тільки за направленням лікаря первинки або лікуючого лікаря. Однак без направлення таку допомогу можна буде отримати безоплатно тим, хто звернувся до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька назвала терміни запуску медичної реформи вторинної ланки та охарактеризувала ситуацію щодо оптимізації закладів охорони здоров’я. 

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*