Skip to Content

«Укрпошта» – нагорода для спонсора євромайдану Ростислава Киселя?

«Укрпошта» – нагорода для спонсора євромайдану Ростислава Киселя?

Comments

Поштовий олігарх, напевно, все спростовуватиме або взагалі загадково промовчить. Проте саме така версія напрошується при вивченні подій навколо національного оператора поштового зв’язку.

Ростислав Кисіль – один з неформальних лідерів української діяспори в Канаді. Свого часу він організовував там гастролі Руслани й особисто сфотографувався зі співачкою, яка пізніше стане «голосом Майдану». «Ділова столиця» писала також, що він приятелює з Арсенієм Яценюком.

У квітні 2014 року керівником «Укрпошти» призначається Михайло Паньків, колишній топ-менеджер поштового оператора «Міст Експрес», що входить до бізнес-імперії Киселя.

Кисіль розбагатів за рахунок налагодження українсько-канадської логістики в лихі 90-ті. Очевидно, що вже тоді «Укрпошта» так чи інакше фігурувала в його бізнес-схемах, бо без співпраці з нею ніяку логістику будувати просто неможливо. Мрії заволодіти цим ласим шматом держмайна, ймовірно, зародилися ще в той час.

Чи ми не знаємо цю схему? Особа, наближена до олігарха, йде керувати держпідприємством. Яке одразу обростає різними схемами збагачення олігарха за державний рахунок. Так працювали багато років Фірташ, Коломойський, Ахметов. Нема сумнівів, що Кисіль працює так само. Взагалі, переважна більшість топ-менеджерів у нас досі призначається саме за критерієм лояльності, а не професіоналізму.

Далі керівництво «Укрпошти» згори донизу зі скандалами міняється. Досі міняється. Непроста то річ – проковтнути величезну організацію з багатотисячним колективом, причому колектив одразу скоротити, а активи швиденько перекласти з державної кишені в приватну. Доходить до маразму: непокірного керівника рівненської дирекції, наприклад, поміняли на директора найгіршої за показниками районної філії. Очевидно, тільки він погодився виконувати вказівки з Києва.

Зміна керівництва супроводжується заявами про реформи, потім відмовами від занадто сміливих реформ (на зразок створення віконець «Міст Експресу» в кожному поштовому відділенні) і, нарешті, кримінальними справами. Одна з таких справ вже є предметом розслідування компетентних органів, про що повідомлялося в програмі «Схеми» на Першому національному.

Згідно із документами, які оприлюднили колеги, слідством встановлено, що «Міст експрес» отримував в м. Києві для пересилання листи від корпоративних клієнтів та оплату в розмірі 2 грн. 16 коп. за один лист, які поширювалися «Укрпоштою» за значно меншою вартістю. Листи перевозилися до Львова, де на території одного зі складів здійснювалося нанесення знаку про оплату та відбитку підробленого календарного штемпеля. Після нанесення вказаних реквізитів листи передавалися до зонального вузла оброблення пошти Львівської дирекції «Укрпошти» разом із відомістю на просту письмову кореспонденцію, де зазначалася кількість листів, в декілька разів менша за фактичну. Вузел оброблення пошти здійснював сортування поштових відправлень, оформлював накладну, в якій вказувалася лише загальна вага відправлень, і передавав до дирекції оброблення та перевезення пошти для подальшого перевезення до регіональних філій «Укрпошти» і доставки кінцевим адресатам. Таким чином могло доставлятися не тільки ділове листування, а й навіть політичні агітки.

Цікаво, скільки «наварив» поштовий олігарх Кисіль на цій оборудці? Я не питаю, чому його людину не було відсторонено з посади керівника «Укрпошти» на час розслідування. Це було б занадто по-європейськи, а в Європі, як відомо, раніше 2016 року ми не житимемо. Логіка тут проста: якщо олігарх отримав «Укрпошту» в нагороду від нової влади за спонсорські внески у зміну влади, в такому разі ніякі кримінальні провадження не посунуть його людей з топ-менеджменту держпідприємства.

Тому міністр Бурбак і відписується, що він не має претензій до роботи Паньківа. Очевидно, пустою була його обіцянка боротися з протекціонізмом на користь приватних структур. Ще б пак, якщо призначенець олігарха погоджений з прем’єром, міністрові залишається тільки вдавати, ніби він не бачить ніякої корупції.

Верхом цинізму, як на мене, є отриманий мною лист з «Міст Експресу». Там вимагають спростування критичних статтей, які публікував не я, але там є цитати з мого блогу, який був написаний з огляду на документальні докази. Цинізм в тому, що про існування кримінального провадження щодо згаданої вище оборудки в цьому листі навіть не згадується.


Більше того, «Міст Експрес» вимагає не просто спростування, а публікації такої собі сміливої заяви, що «Міст Експрес» не має жодних договірних відносин з «Укрпоштою». І це при тому, що лист прийшов зі штемпелями «Укрпошти» та марками «Укрпошти».

Тобто, мав місце як мінімум один договір між «Міст Експресом» та «Укрпоштою» про надання послуг поштового зв’язку із пересилання мені цього листа. Є певна іронія в тому, що вимоги спростування прийшли до мене в конверті, який спростовує текст спростування.

Втім, справа не тільки в цьому конверті. Справа в тому, що, наскільки мені відомо, між «Міст Експресом» та «Укрпоштою» укладено договір про взаємний захист конфіденційної інформації № 831-99 від 03.06.2014 р.

Коли я переслав до «Міст Експресу» фотографію першої сторінки договору, у відповідь прийшов дивовижний лист. Генеральний директор ТзОВ «Торговий дім «Міст Експрес» Пахомов В. Є. пише: “ТзОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» та ДП «Укрпошта» уже понад три роки тому розпочали проводити перемовини про співпрацю на взаємовигідних умовах у сфері надання послуг поштового зв’язку. Європейський досвід ведення ділових перемовин передбачає попереднє укладення сторонами перемовин договору про захист конфіденційної інформації. При цьому варто наголосити, що у результаті переговорів між ТзОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» та ДП «Укрпошта» не було досягнуто домовленостей по співпраці, і відповідно жодного договору, спрямованого на співпрацю між ТзОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» та національним оператором поштового зв’язку не існує”.

Якщо переговори велися багато років, чому цей договір укладено тільки в червні цього року? Навіщо напускати туману, заперечувати укладення взагалі будь-яких договорів? Навіщо вимагати спростування того, що спростуванню не підлягає?

Схоже, хтось у «Міст Експресі» перехитрив самого себе, безуспішно намагаючись згорнути корупційний скандал. Що ж, ваше спростування опубліковане в оригіналі, на вашому бланку з печаткою. Насолоджуйтеся. Тільки, боюся, читачі після таких спростувань тільки укріпляться у думці, що диму без вогню не буває.

До речі, британці кажуть, що нічому не можна вірити, поки це не буде офіційно спростовано… З нетерпінням чекаємо офіційних спростувань від Ростислава Киселя та Арсенія Яценюка щодо їх можливої причетності до корупційних схем в «Укрпошті».

Previous
Next

One commentcomments9

 1. Петро Васильченко

  Олександр Я захоплений вашою роботою, ви дійсно дуже багато знаєте, але після ваших разобраченій жити як то легше не стало, я періодично вожу не робочу дрібну техніку, тому що вона дешева і я можу її полагодити, але тепер ізза цього шмона вона стоїть на митниці тижнями, хоча ціну я не перевищував, як і багато інших людей, везуть все законно, але Митниця шманает всіх і всі чекають тижнями. Може допоможете проштовхнути як то петицію, що б вона дійшла до президента, і він дізнався що проблема є не тільки з євробляхами, але і з посилками.

 2. Я працюю в Польщі не від хорошого життя в Україні. Надіслати дітям посилку плати податки. Схуяли. Митниця зло. Ось і їдуть люди з України .в Європі товари порядком якісніше а тут товар гірше і дорожче. Ціни на продукти космос я після Європи заходжу в магазини очі округлюються. Виною всьому межа 30% податок плюс 10 доставка. Приїхав з Польщі думаю відкрию виробництво тут, счас відкрив, умови тут не там в наших реаліях 60% віддай , їду назад. Син довчиться поїдемо все, для країни погано знаю а що робити роки йдуть на пенсію тут не заробити а якщо дожив то вона така що там жебракам в 40 разів більше дають .

 3. Олег Вінниченський

  Кожну посилку, що відправляється через міст з США в Україну, я повинна супроводжувати детальним описом вмісту і його вартості, яка в цілому не може перевищувати $100-150 (все, що зверху обкладається 30% митом ) . Так само якісь незрозумілі вимоги до габаритів коробок, від чого може змінюватися вартість пересилання . Пересилання коштує не 10 євро, але майже $3 за 430 гр . Ще жодна посилка (перевіз / доставка) не обійшлася мені дешевше 90$ ( це мінімум). І представник міст мене спочатку попередив , що якщо протягом одного місяця я відправлю дві посилки на одну і ту ж адресу , то якщо їх загальна вартість перевищить ті самі нещасні 100-150%, то великий шанс платити 30% мита . Так що, ваші фінти пересилань між сусідніми державами не представляють картину в цілому . І якщо я батькові Пенсіонеру , якого держава і так обікрала, посилаю нормальні речі та ще за таку ціну пересилання, то хрін я буду платити ще 30% мита . Нехай зроблять неоподатковуваної вартість хоча б $300-400, тоді будемо розмовляти . При всьому при цьому поки міст залишається найдемократичнішою пересиланням . Принаймні, ще жодного разу не розкрадали посилки, як бувало з іншими перевізниками. Знайдіть інші млини або рекламуйте гідну альтернативу

 4. Василь Палкий

  Правильно підмітив, простолюдину все одно як посилка доїхала, головне що дешевше. Податки нехай платять ті хто на ввезеному товарі заробляє. Купуючи товар за кордоном, ти вже заплатив податок в тій країні де купив, чому я повинен привізши цю покупку в свою країну, платити ще раз……..

 5. посилки гальмують так само, як і на нп і Дніпро. Не знаю, че з Європою, але з США регулярно місяць висить на митниці, т до ідіоти працювати не вміють там

 6. Дмитро Карновський

  Всі ці митні правила затверджені Радою часів Порошенка. Не завадило б у цьому ролику показати, як зазначені посилки обкладалися б митами при пересиланні з Італії та Іспанії із зазначеними товарами, скажімо в Таллінн, Ригу або навіть Тбілісі. Всі нинішні проблеми України в питанні мит, в тому числі мита на розмитнення автомобілів, не кажучи вже про посилки – залишки совка і корумповано-олігархічного правління країною.

 7. Марина Биленькая

  На профільних форумах сотні клієнтів Meestа скаржаться на те, що довго їх посилки розмитнюються!

 8. Дмитро Васіковський

  Так проблема в місці?або митниці?або державі, яка дозволяє плодити такі схеми?
  Згоден що закон повинен бути для всіх один,але і митні “податки” повинні бути адекватніше щоб люди не обманювали.
  А так виходить,звичайний народ повинен платити всі податки з зарплат і посилок та іншого, а “мережевики” типу цитрусів та інших еплобариг, алкосетей, будуть возити як возили і без міста своє добро без податків, завдяки доблесній митниці і людям які це все кришують

 9. Костянтин Грушевський

  Дякуємо Вам за цю статтю! Українці повинни знати хто їх грабує!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*