Skip to Content

Костянтинівський суд відмов в амністії гвалтівниці

Be First!

Дивний випадок трапився 16 жовтня 2015 року в Костянтинівському міськрайонному суді Донецької області. Так за головуванням судді Янюк Ю.Б. розглядалося клопотання про застосування до засудженой Благодєтєлевої-Вовк Світлани Леонідівни положення ЗУ « Про амністію у 2014 році». Нагадаємо, що справа про згвалтування Світланою Благодєтєлевою-Вовк свого чоловіка, в 2010 році була досить гучною та привернула до себе увагу як пересічних громадян так і правозахистних організацій. Резонансність справі придавало те, що Благодєтєлева-Вовк працювала викладачем економіки в одному в вишів, та й взагалі зґвалтування жінкою чоловіка навряд чи можна назвати типовою справою навіть для досвідчених правників.

Тим не менше Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області 11 жовтня 2010 року, осудив Благодєтєлеву-Вовк Світлану Леонідівну за ч. 2 ст. 152 КК України “Згвалтування” та призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі строком на п’ять років один місяць.

Але, як стало відомо з наших джерел, завдяки впливовим покровителям, які мали змогу впливати в тому числі і на суддів, строк відбування покарання був замінений на умовний. На наявність впливового покровителя (ів) також може вказувати той факт, що Благодєтєлева-Вовк була осуджена по статті 152 КК України, частина друга, кваліфікуючими ознаками якої є повторне вчинення подібного злочину, або повторне вчинення злочинів передбачених статтями 153-155 (Примушування до вступу в статевий зв’язок, Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, Розбещення неповнолітніх). Тобто злочин достатньо тяжкий, особливо для людини яка працює з дітьми.

Тим не менше, рішення суду було однозначним і Світлана отримала умовний строк.

Повертаючись до подій жовтня цього року. Нам стало відомо, що Світлана Благодєтєлева-Вовк подала клопотання на амністію, що саме по собі виглядає принаймні дивно. По-перше – 5 років на які вона буда осуджена, хоч і умовно, вже майже пройшли, по-друге закон про амністію вийшов в 2014 році, а Світлана вирішила клопотати в кінці 2015 року, і саме дивне в цій історії далі. Як нам стало відомо, незважаючи на те, що Благодєтєлева-Вовк була ініціатором розгляду клопотання про її амністію і в момент судового засідання по цій справі Світлана знаходилась в приміщенні суду, вона не побажала заходити до судової зали та приймати участь у засіданні. Працівники суду спостерігаючи нетипову поведінку Світлани, та враховуючи статті по яких вона була осуджена вирішили викликати швидку допомогу. Світлана від медичної допомоги відмовилася, але й на засіданні також не з’явилася. Тим не менше судом було прийняте рішення про відмову в клопотанні про амністію в зв’язку з тим, що відповідно до ст. 8 ЗУ « Про амністію у 2014 році» амністія не застосовується до осіб, яких засуджено за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності особи. До цього часу нам не відомі мотиви вчинків та дивакуватої поведінки в суді Світлани Благодєтєлевої-Вовк, але як ми бачимо з реакції працівників суду, знаходження в одному приміщенні з такими людьми викликає принаймні насторогу, при цьому слід враховувати, що ми маємо справу з людиною яка все ще викладає у вищому навчальному закладі до цього часу і такий соціальний статус Благодєтєлевої-Вовк також викликає досить запитань.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*