Skip to Content

Перший драфт бюджету: яким уряд бачить 2019 рік для України

Перший драфт бюджету: яким уряд бачить 2019 рік для України

Be First!

Яким бачить уряд бюджет на наступний рік, і яких змін слід очікувати українцям: ЕП проаналізувала проект державного кошторису.

Без податкової реформи, без радикальних бюджетних змін, в тривожному очікуванні впливу подвійних виборів та результатів переговорів з МВФ — таким є проект бюджету на 2019 рік.

Напередодні Міністерство фінансів внесло документ до Верховної ради. Тепер в кулуарах Кабміну та експертному середовищі тільки й розмов про те, наскільки сильно він зміниться.

Внесення бюджету відбувалось під строгим контролем і фактично в присутності МВФ — на цьому тижні місія кредитора завершує роботу в Україні. Проте бюджет все одно розраховано без фінальних домовленостей з кредитором.

Головне питання — ціни на газ — в бюджеті не вирішене. А це означає, що в підготовці до другого читання перед Мінфіном стоятиме нетривіальне завдання — зробити так, щоб бюджет погодили і депутати, і МВФ.

Яким бачить уряд бюджет на наступний рік, і яких змін слід очікувати українцям, пояснює ЕП.

Податкові зміни

ВАЖЛИВО ЗНАТИ. Основні параметри бюджету: доходи — 1008,4 млрд грн, видатки —1094, 4 млрд грн, дефіцит — 90 млрд грн. Запропонований дефіцит бюджету відповідає зобов’язанням України в рамках поточної програми співпраці з МВФ.

“Макроекономічні прогнози уряду передбачають номінальне зростання ВВП на 14%. Тим не менш, уряд консервативно моделює зростання доходів та видатків на 10% порівняно з ростом на 16% та 18% відповідно, закладеними у бюджет 2018 року”, — пояснює головний економіст Dragon Capital Олена Білан.

Якщо говорити про доходи, то тут в першу чергу слід дивитися на те, які зміни будуть внесені в Податковий кодекс.

Як відомо, разом з основновним документом — кошторисом — уряд щороку подає окремі законопроекти із змінами до Податкового та Бюджетного кодексів. Саме вони забезпечують баланс та реалістичність кошторису країни.

Отже, бюджет країни розрахований на чинній законодавчій базі. Це означає, що в 2019 році податок на прибуток залишиться. Про його заміну на податок на виведений капітал поки що не йдеться.

About Author

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*